Barnli i Everton remizirali su na “Turf Muru” rezultatom 1:1 u okviru 11. kola Premijer lige Engleske.

Nije dugo trajalo od kad je počela utakmica i Barnli je poveo. Oduzeo je loptu u opasnoj zoni Ešli Vestvud, proslijedio je do Robija Brejdija koji preciznim udarcem sa distance pogađa “malu mrežuDžordana Pikforda i dovodi svoju ekipu u prednost.

Prvu šansu za izjednačenje “Karamela” propustio je Dominik Kalver-Luin u 14. minuti. Prihvatio je loptu napadač Evertona u kaznenom prostoru domaćih, ali je izostao udarac koji bi promijenio rezultat na semaforu.

U 41. minuti mogli su domaći i povećati prednost. Kris Vud je bio u izglednoj poziciji, ali je Pikford bio na visini zadatka i zaustavio njegov šut. U prvoj minuti sudijske nadoknade Andre Gomeš je rizično startovao u kaznenom prostoru gostiju, ali je Entoni Tejlor ipak pokazao da neće biti jedanaesterca.

I onda u trećoj minuti nadokande prvog poluvremena Everton je stigao do poravnanja. Ričarlison je dobio loptu u šesnaestercu i uspio da je ubaci u pet metara gdje je bio Kalvert-Luin i klizećim startom proslijedio loptu u mrežu.

Mogao je Everton nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu doći i do prednosti, međutim odličnom reakcijom Nik Poup je spriječio Džejmsa Rodrigeza da se upiše u listu strijelaca.

Zaprijetio je Kolumbijac još nekoliko puta u drugom poluvremenu, međutim nije uspjevao nadmudriti golmana Barnlija. Bili su opasni i domaći u 83. minuti, Vud je bio najviši nakon kornera, a Pikford na visini zadatka i sačuvao svoju mrežu.

Mogao je Čenk Tosun u posljednjim sekundama meča šokirati domaće i osvojiti sva tri boda za svoju ekipu, ali u situaciji jedan na jedan sa Poupom, golman Barnlija je još jednom sjajno reagovao i sačuvao 1:1 za svoju ekipu.

U sljedećem kolu Everton igra protiv Čelsija, dok Barnli gostuje Arsenalu.