REUTERS/Jan Kruger

Utakmicu 29. kola engleske Premijer lige odigrali su Everton i Barnli danas u Liverpulu. Gostujući sastav je uspio sačuvati prednost stečenu do 24. minute utakmice i slaviti s konačnih 2:1.

Igrao se 13. minut utakmice kada se Barnliju isplatio pritisak na protivnika pri Evertonovom iznošenju lopte kroz pas igru. Nakon oduzete lopte i brze tranzicije lopta je došla do Krisa Vuda koji preciznim udarcem pogađa mrežu Džordana Pikforda.

11 minuta poslije viđen je najljepši potez ove utakmice. Matej Vidra je dodao loptu Dvajtu Meknejlu koji se sjajno oslobodio Alana i sa 17 metara lijevom nogom pogodio same rašlje Evertonovog gola.

Osam minuta poslije domaći su uspjeli smanjiti prednost Barnlija. Nakon duge akcije Tom Dejvis je ubacio oštru loptu pred gol Nika Poupa, a Dominik Kalvert-Luin je glavom zatresao mrežu gostujuće ekipe.

Do kraja prvog dijela strijelac Evertonovog pogotka imao je priliku izjednačiti rezultat, ali je njegov udarac s 11 metara udaljenosti od gola zaustavila prečka, te sa na poluvrijeme otišli s rezultatom 2:1 u korist gostujuće ekipe.

Na otvaranju drugog dijela Andre Gomeš je udarcem iz daljine potražio izjednačenje, ali je bio nedovoljno precizan. Utakmica je poslije toga krenula nešto mirnijim tokom od do tada viđenog, te se na jedinu preostalu opasnost ovog meča čekalo do 72. minute kada je Vidra s ruba šesnaesterca gađao desni donji ugao Pikfordovog gola, ali je engleski reprezentativni golman uspio zaustaviti taj udarac.

Barnli je ovom pobjedom zadržao svoju 15. poziciju, ali se od zone ispadanja odvojio na sedam bodova, dok je Everton propustio odličnu priliku za doseći petu poziciju tabele.