Fudbaleri Barselone i Sevilje remizirali su derbiju petog kola Primere sa 1:1.

Derbi je počeo fenomenalno sa dva brza gola. Luk de Jong je doveo Sevilju u vođstvo u osmom minutu, a već u sljedećem napadu Kutinjo izjednačava na 1:1. Do kraja poluvremena vrijedi izdvojiti tri šanse, prvo Antoana Grizmana kada mu lopta odlazi pored gola, kao i Susu na drugoj strani. Svoju priliku imao je i Lionel Mesi, no šutira pored lijeve stative.

Malo je nedostajalo da Ronald Arauho postigne autogol, kada je krenuo da izbaci loptu iz peterca, a pogodio je stativu. Sevilja je imala incijativu u drugom poluvremenu. U 73. minutu Miralem Pjanić je ušao umjesto Kutinja, a debi je u dresu Barselone upisao i Seržinjo Dest kada je zamjenio Žordija Albu. Ubrzo je iz igre na drugoj strani izašao Ivan Rakitić, umjesto koga je ušao Nemanja Gudelj. Ogromnu šansu propustio je Frenki de Jong u 82. minutu, kada je sa nekih pet metara poslao loptu pored gola. Mesi je na početku sudijske nadoknade proigrao Trinkaa, ovaj je dobro šutirao, ali Neto brani.

Barselona će u narednom kolu gostovati Hetafeu, a Sevilja će u goste Granadi, koja je danas remizirala 1:1 sa Kadizom