U četvrtom kolu Lige šampiona fudbaleri Juventusa savladali su Ferencvaroš rezultatom 2:1 u Torinu, dok je Barselona rutinski slavila protiv kijevskog Dinama u gostima rezultatom 4:0.

Prva izgledna prilika na meču viđena je u 14. minuti kada je Paulo Dibala ostao sam u nepažnji odbrane Ferencvaroša, ali njegov šut po sredini gola bio je lak plijen za golmana Dibuša.

Samo pet minuta poslije mađarski sastav šokirao je „Staru damu“ postigavši pogodak preko Mirte Uzunija za 1:0.

U 33. minutu postigao je gol i Kristijano Ronaldo, ali sudija je podigao zastavicu, pa je pogodak poništen zbog ofsajda.

Nevjerovatni Portugalac samo dvije minute poslije još jednom je zatresao mrežu Ferencvaroša za 1:1. Sjajnim udarcem sa oko 20 metara lijevom nogom smjestio je loptu u donji desni ugao mreže mađarskog sastava, a ovaj put nije bilo razloga da se poništi gol, pa je sudija pokazao na centar.

Do poluvremena promjene rezultata nije bilo, a nakon tri minute sudijske nadoknade fudbaleri oba tima otišli su na petnaestominutni odmor. Kristijano Ronaldo želio je dovesti svoj tim u vođstvo tokom 53. minute igre, ali njegov slobodan udarac sa velike udaljenosti nije bio dovoljno precizan.

Nije bilo velikih uzbuđenja sve do 59. minute kada je Federiko Bernadeski propustio obećavajuću priliku za “Bjankonere”. Njegov udarac zaustavila je stativa, pa se rezultat nije mijenjao. Deset minuta poslije Ronaldo je ambiciozno želio postići pogodak još jednom, ali pravovremeno istrčavanje golmana gostujućeg tima spriječilo ga je u toj namjeri.

Zamalo da povedu fudbaleri “Stare dame” u 77. minutu kada su još jednom pogodili stativu, a ovaj put nadomak postizanja gola bio je Alvaro Morata.

Do kraja utakmice pokušavali su na sve načine izabranici Andrea Pirla, a tačku na “i” uspjeli su staviti tek u sudijskoj nadoknadi preko Morate čiji precizan udarac glavom je postavio konačan rezultat i pobjedu Juventusa rezultatom 2:1.

Juventus, Barselona rutinski savladala kijevski Dinamo, Juventus u sudijskoj nadoknadi pobijedio Ferencvaroš (VIDEO)

Prvi dio ovog meča protekao je u terenskoj inicijativi fudbalera Barselona, ali na njihovu žalost jako disciplinovano u odbrani čekali su igrači kijevskog Dinama.

Iz velikog posjeda lopte katalonski sastav nije uspio ostvariti rezultatsku prednost, što je u neku ruku izazvalo nervozu u redovima gostujućeg tima. Glavni sudija ovog meča Matej Jug bio prisiljen pokazati žuti karton bosanskohercegovačkom fudbaleru Miralemu Pjaniću u 16. minuti ovog meča.

Barselona je napadala i kreirala neke poluprilike, ali konkretnih poteza nije bilo sve do 34. minuta. Trinkao je oboren u šesnaestercu, a sudija je aktivirao intervenciju VAR sobe. Poslije ponovljenog gledanja snimka od penala ipak nije bilo ništa, a rezultat je ostao 0:0.

Uz mnogo kratkih pasova Barselona je držala loptu u svojim nogama, ali promjene rezultata u prvom poluvremenu nije bilo.

Nastavio je klub iz Katalonije sa pritiscima što se isplatilo u 52. minuti. Martin Brajtvajt uputio je loptu u protivničkih šesnaest metara, a Seržinjo Dest postigao je lijepo pogodak za 1:0.

Pet minuta poslije u 57. minuti Brajtvajt je bio čovjek koji je postigao gol za dvostruku prednost Barselone 2:0. Nakon kornera i lopte plasirane u šesnaesterac domaćih ostao je sam na drugoj stativi i loptu pospremio u prazan gol.

Denis Popov bio je neoprezan pa je skrivio jedanaesterac u 70. minutu, a precizan „sa kreča“ bio je još jednom Brajtvajt za 3:0. Konačan rezultat utakmice postavio je Antoan Grizman nakon centaršuta Žordija Albe kada je preciznim udarcem u donji desni ugao gola Dinama iz Kijeva matirao golmana domaćih za 4:0.

Mnogo razloga za zadovoljstvo ima trener katalonskog tima Ronald Kuman, a tim iz “Blaugrane” nakon ove pobjede ima maksimalnih 12 bodova poslije četiri utakmice. Prati ih Juventus sa 9 osvojenih poena, a upravo ova dva tima boriće se za prvo mjesto grupe G.

Kada su u pitanju Ferencvaroš i Dinamo Kijev oba tima osvojila su po bod i oni će se međusobno boriti za treće mjesto u grupi i plasman u Ligu Evrope.