Barselona ubjedljivom pobjedom posljednja ušla među četiri najbolje ekipe u Evropi

Košarkaši Barselone savladali su u petom meču četvrtfinala Evrolige ekipu Zenita sa 79:53 (23:14, 20:16, 14:9, 22:14) i osigurali su plasman na fajnal for Evrolige.

Nakon što su igrači Zenita sjajnim igrama uspjeli da seriju odvedu u peti meč, tu su igrači Barselone ipak pokazali klasu i uvjerljivo od prvog momenta su kontrolisali stanje na terenu u meču sezone. Prvi par minuta se igralo koš za koš i Zenit je imao prednost od 9:6, ali tada kreće serija domaćeg tima od 9:0 za 15:9.

Kori Higins je pred kraj četvrtine povećao na 19:11, a Brendon Dejvis je pogodio za 23:14 i sa tim rezultatom je završila prva četvrtina. Nije posebno išlo igrače iz Rusije, što su na drugoj strani koristili i trojkom Leandra Bolmara su otišli na +12 (28:16). Nik Kalates je zatim pogodio za +15 (33:18), a kada je Barselona povela sa 41:25, Zenit je preko Vila Tomasa i Aleksa Pojtresa smanjio na 41:25, no na poluvremenu je bilo 43:30.

U trećoj četvrtini je postignuto ukupno 25 poena, ali je i on pripao domaćem sastavu, pošto su gosti samo postigli devet poena. Pojtres je pogodio za -11 (45:34), ali je cijelu utakmicu odlučila serija od 12:0 Barselone za 57:34, a napravili su je Kalates, Dejvis i Kajl Kjurik. Na samom kraju četvrtine Bili Beron je pogodio trojku za 57:39.

Higins je kasnije vratio na +22 (61:39), a Tomas je trojkom smanjio na 61:44. Ipak kako se meč bližio kraju Barselona je opet povećavala razliku i Dejvis je donio ogromnih +23 (69:46). Na kraju su otišli i na najveću prednost od 79:53 i tako osigurali plasman među četiri najbolje ekipe Evrope.

Najefikasniji na meču bio je Kori Higins sa 15 poena, po 11 su postigli Kajl Kjurik i Brendon Dejvis, baš kao i na drugoj strani Aleks Pojtres