Baskonija protiv Milana prekinula niz poraza, Valensija uspješnija od Himkija

U okviru 16. kola Evrolige, Baskonija je kao gost savladala Milano sa 84:79, a Valensija je na svom terenu rezultatom 88:82 bila bolja od Himkija.

Tonje Džekiri, Zoran Dragić i Rokas Gidraitis su odveli Baskoniju do prednosti od 6:0 na otvaranju meča, a na drugoj strani je Šavon Šilds napravio sopstvenu seriju od 7:0 i tako doveo svoj tim u vođstvo. Ipak, odgovorili su mu Džekiri i Tadas Sedekerskis, a izabranici Duška Ivanovića su zatim održavali prednost tokom ostatka prve četvrtine i nakon prvih deset minuta rezultat je bio 23:19 u njihovu korist.

Drugi period je bio relativno efikasan sa obje strane, te potpuno izjednačen. Luiđi Datome je pogodio trojku na otvaranju i tako smanjio na 23:22, a Baskonija je potom dodala gas i u jednom momentu otišla i na osam poena prednosti (32:24), no Milano se vratio u meč i na veliki odmor se otišlo sa 45:41 za španskog predstavnika.

Nakon pogotka Pjerije Henrija poslije tri i po minuta igre u pretposljednjoj dionici, gosti su prvi put došli do dvocifrene prednosti (55:45). Izabranici Etorea Mesine ni ovog puta nisu dozvolili protivniku da se potpuno odlijepi, pa su u finalni kvartal ušli sa zaostatkom od -6 (63:57). Ipak, nisu imali dovoljno snage ni koncentracije da ozbiljno zaprijete u posljednjih deset minuta, Baskonija je konstantno održavala prednost koja je iznosila i +16 (79:63), u finišu su posustajali, ali su uspjeli odbiti sve nalete protivnika i konačan ishod je bio 84:79 za njih.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Dragić sa 16, a na drugoj strani se istakao Kevin Panter sa 15 poena.

vilijams derik

Valensija je imala prednost tokom čitavog meča protiv Himkija. Devin Buker je otvorio utakmicu poenima za Himki, no odgovorili su mu Bojan Dubljević i Giljem Vives, a prvi period je završen rezultatom 16:13 u korist španskog predstavnika. Druga četvrtina je bila izuzetno efikasna za “Slijepe miševe”, riješili su je u svoju korist sa 29:16, a onda su malo usporili i izgubili intenzitet u nastavku.

Tim iz Podmoskovlja je dobio treći period sa 23:13, a u četvrtom su i jedni i drugi bili izuzetno napadački raspoloženi, a Valensija je uspjela privesti utakmicu kraju i slaviti sa 88:82.

Najbolji poenterski učinak u pobjedničkom taboru je imao Martin Hermanson sa 16 poena, dok je kod Himkija jednako efikasan bio Erik Mekkolum.