CSKA oslabljen neigranjem Majka Džejmsa je u osmom kolu Evrolige pobijedio Baskoniju u Moskvi rezultatom 89:86 (23:16, 24:19, 19:23, 23:28).

Već na samom startu CSKA je bolje otvorio utakmicu i trojkom Danijela Heketa nakon nešto više od minut igre poveo 5:0. Nastavili su domaći da dominiraju i na šest minuta do kraja prvog perioda zahvaljujući poenima Nikole Milutinova i u prvom poluvremenu izuzetno raspoloženog Daruna Hilijarda bilo je 11:2. Prednost moskovske ekipe u prvoj četvrtini bila je i dvocifrena (21:10) kada je Nikita Kurbanov ubacio oba slobodna bacanja. Gosti su ipak do kraja ublažili zaostatak poenima Jusufe Fola, pa je nakon deset minuta košarke na semaforu pisalo 23:16.

Poslije tri minute igre u drugoj dionici Baskonija je stigla i na minus četiri (26:22) kada je Alek Piters pogodio za dva poena. Brzo su se domaći ponovo odlijepili i stigli do nove ubjedljivije prednosti (33:24) na pola drugog poluvremena. Heket i Hilijard koji je postigao 17 poena u prvom poluvremenu, smjenjivali su se u poentiranju u napadima CSKA. Dvocifrenu prednost i konačnih 47:35 za ruski tim na poluvremenu postavio je Toko Šengelija.

U trećoj dionici nije bilo velikih serija, domaći su većim dijelom održavali prednost stečenu u prvom poluvremenu. Igrom Baskonije dominirao je Fol, dok je nevjerovatni Hilijard nastavio da “sipa” u ekipi CSKA. Nabliže što su gosti prišli bilo je sedam poena (51:44) kada je Piters pogodio sa linije za slobodna bacanja pet minuta prije kraja. Vratili su se domaći na plus 12 (64:52) poenima Vila Klajburna poslije osam minuta košarke u drugom poluvremenu. Dva dobra napada vezali su gosti i pred posljednju dionicu rezultat je bio 66:58 za CSKA. Ostala je žal za trojkom koju je Hilijard pogodio sa pola terena, međutim vrijeme je isteklo prije nego što je stigao izbaciti loptu.

I posljednjih deset minuta Hilijard je otvorio sa trojkom, a pratio ga je Heket na isti način. Djelovalo je da će CSKA lagano pobijediti na ovom meču pet minuta prije kraja kada je Klajburn ubacio slobodna bacanja i na semaforu je stajalo 79:64 za rusku ekipu. Nakon toga Pjerija Henri je vezao poene i napravio seriju Baskonije 7:0 (79:71). Nastavila se igra bez riješenja u napadu, a Baskonija je lagano dolazila do poena. Henri je 15. poenom u posljednjoj četvrtini 40 sekundi prije kraja izjednačio rezultat na 82:82. 20 sekundi do isteka vremena Hilijard je pogodio trojku preko ruke i doveo CSKA u vođstvo (87:84) i ispostaviće se pobjedu pošto je Rokas Gidraitis izblokiran u sljedećem napadu. Milutinov je na drugoj strani pogodio oba slobodna bacanja, da bi konačnih 89:86 postavio Fol.

Najefikasniji u ekipi CSKA bio je Hilijard sa 31 poena, dok je u Baskoniji najviše postigao Fol (19).

CSKA u sljedećem kolu igra protiv Bajerna, dok Baskonija dočekuje Fenerbahče.