Košarkaši Baskonije savladali su na domaćem terenu ekipu Crvene zvezde sa 87:67 (21:16, 27:11, 18:21, 21:19) u 26. kolu Evrolige.

Španski tim je fenomenalno krenuo u meč i poenima Jusufe Fala poveli su sa 14:3. Ognjen Kuzmić i Džordan Lojd su smanjili na 16:10, ali je Alek Piters trohjin povećao na 19:10. Pred sami kraj prve četvrtine Lojd je povezao nekoliko poena i 21:16 što je bio rezultat prve četvrtine.

Poenima Marka Jagodića Kuridže Crvena zvezda je prišla na 25:18, ali je tada Baskonija napravila nevjerovatnu seriju od 17:2 i povela sa ogromnih 42:20. Ekipa Dejana Radonjića je djelovala potpuno razbijeno na terenu, nisu imali ideje kako da se suprotstave protivniku, a na drugoj strani Fal i Rokas Geidraitis su bili veoma raspoloženi i povećavali su prednost svog tima. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 48:27, te se ovo može smatrati jednim od najslabijih poluvremena ekipe Crvene zvezde.

Trojkama Dejana Davidovca gosti su prišli na -15 (48:33), ali su istom mjerom uzvratili Geidraitis i Luka Vildoza za 54:33. Nakon toga je Aleksa Uskoković smanjio na -17 (54:37), ali je veoma brzo na semaforu pisalo 61:37 za tim Duška Ivanovića. Ognjen Dobrić i Kori Volden su pokušali smanjiti tu prednost i prišli su na -15 (63:48), da bi se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 66:48.

Ušli su u posljednji period domaći igrači malo opuštenije, te je Crvena zvezda smanjila na -14 (67:53), da bi kod rezultata 71:58 Baskonija napravila seriju 5:0 (76:58) i tako srušila i zadnju nadu gostiju da mogu nešto napraviti. Kasnije su otišli ponovo na +20 (81:61) i lagano priveli meč kraju za konačnih 87:67.

Najefikasniji na meču bio je Jusufa Fal sa 20 poena, po 14 su postigli Rokas Geidraitis i Luka Vildoza, dok je toliko na drugoj strani postigao Džordan Lojd, dok je deset imao Kori Volden

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje ekipu Bajern Minhena, a Baskonija dočekuje Olimpijakos.