U 18. kolu Evrolige, Baskonija je savladala CSKA rezultatom 95:93, a Barselona je bila bolja od Valensije sa 89:72.

Izabranici Duška Ivanovića su maestralno odigrali prvu četvrtinu i riješili je u svoju korist rezultatom 31:19. Rokas Gidraitis i Jusufa Fol su bili najraspoloženiji, a pridružio im se i Akile Polonara, dok Moskovljani nisu uspjeli da im pariraju. U nastavku je viđena potpuno drugačija situacija na parketu, CSKA je bio tim koji je diktirao tempo i na krilima Janisa Strelnieksa su se uspjeli potpuno vratiti u igru, a na veliki odmor se otišlo sa 46:45 za španskog predstavnika.

Treći period je bio veoma sličan prvom, što znači da je Baskonija bila dominantna. Fol, Polonara i Pjerija Henri su bili najaktivniji, donijeli su svom timu prednost od +12 (79:67) na ulasku u odlučujući period. Tok meča je bio nevjerovatan, i jedni i drugi su odlično odigrali po dvije četvrtine, a u posljednjih deset minuta je došao red na izabranike Dimitrisa Itudisa, koji su postepeno smanjivali zaostatak i u posljednji minut su nakon pogotka Toka Šengelije ušli sa samo -2 (93:91).

Uslijedila je penal završnica, ni jedni ni drugi nisu bili potpuno skoncentrisani, a Majk Džejms je imao priliku da svom timu donese pobjedu ili produžetak. Odlučio se za drugu varijantu, ali nije pogodio težak šut sa poludistance i tim iz Vitorije je odahnuo. Konačan rezultat je glasio 95:93.

Kod pobjednika, najefikasniji su bili Polonara i Henri sa po 18, dok je na drugoj strani prednjačio Džejms sa 20 poena.

Barselona, Baskoniji pripala drama protiv CSKA, Barselona bez problema protiv Valensije

Barselona je bez većih problema slavila u španskom derbiju protiv Valensije. U prvoj četvrtini je viđena odlična odbrana Katalonaca, koji su protivnika zadržali na samo 12 postignutih poena, naspram njihovih 18. Drugi kvartal je bio izjednačen, a nešto efikasniji su bili “Slijepi miševi”, pa je poslije 20 minuta igre na semaforu pisalo 38:33 za izabranike Šarunasa Jasikevičijusa.

“Blaugrana” je u trećoj dionici zaigrala konkretnije, Nik Kalates, Pjer Oriola i Aleks Abrinjes su bili najrazigraniji i Valensija nije našla način da ih zaustavi, pa se u posljednji period ušlo sa +13 (67:54) za Barselonu. Tim koji sa klupe predvodi Đaume Ponsarnau nije uspio ozbiljnije zaprijetiti u nastavku i konačan ishod je glasio 89:72.

Kod večeras uspješnije ekipe, najbolji košgeterski učinak je imao Abrinjes sa 16, a kod poraženih se istakao Luj Laberi sa 17 postignutih poena.