Ben iz slobodnog udarca slomio otpor Proletera (VIDEO)

PROLETER ZVEZDA 20

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Proleter u Novom Sadu rezultatom 1:0 u okviru 5. kola Superlige Srbije. Zahvaljujući ovom trijumfu, beogradski crveno-bijeli su ostali na vrhu tabele kao jedina ekipa u domaćoj ligi koja je osvojila maksimalnih 15 bodova.

Prvo poluvrijeme nije donijelo zanimljivu fudbalsku predstavu u Novom Sadu. 45 minuta igre je prošlo bez bilo kakve ozbiljne šanse, a najinteresantniji detalj desio se u 31-oj minuti. Centrirao je Filip Knežević, lopta je pogodila u ruku Aleksandra Kataija, ali sudija Dragan Čolović je procijenio da ovdje nije bilo elemenata da dosudi najstrožiju kaznu.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković je već na startu drugog poluvremena napravio tri izmjene nezadovoljan viđenim u prvom dijelu igre, a ulaskom Gelora Kange, Marka Gobeljića i Tomanea, igra gostiju je dobila na dinamici i kreativnosti.

U 59-oj minuti, najbolju šansu na utakmici do tada je propustio Srđan Spiridonović. Nakon što je sjajnim driblingom izbacio Aleksandra Andrejevića, krilni igrač gostiju je izašao 1 na 1 sa golmanom Nikolom Petrićem, ali nije uspio da ga matira.

Veljko Nikolić je u 65-oj minuti ubacio nezgodnu loptu sa desne strane, ali Petrić je pravovremeno reagovao. Sedam minuta kasnije isti igrač je šutirao sa distance, ali lopta odlazi pored stative Proletera.

Trenutak odluke desio se u 76-oj minuti. Sa 18 metara udaljenosti gosti su imali slobodan udarac, a Ben je sjajno ciljao i pogodio za 1:0 vođstvo svog tima.

Do kraja utakmice, viđena je još samo jedna izgledna prilika i to za Zvezdu. Kanga je šutirao sa nekih 20 metara udaljenosti, ali Petrić je bio spreman i bez većih problema je odbranio šut Gabonca.

U narednom kolu, koje je na rasporedu sljedećeg vikenda, Crvena zvezda će na stadionu “Rajko Mitić” dočekati TSC, dok će Proleter gostovati u Nišu kod Radničkog. Između dvije ligaške utakmice, izabranike Dejana Stankovića očekuje gostovanje Tirani u okviru 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.