U sklopu četvrtog kola Lige Evrope, Glazgov Rendžers je na “Ajbroksu” dočekao Benfiku. Imali su domaći više od igre, ali je ekipa iz Portugala za tri minuta postigla dva gola i uspjela osvojiti vrijedan bod, rezultat je bio 2:2

Od početka meča su izabranici Stivena Džerarda krenuli sa napadima prema golu portugalskog kluba, poslije par solidnih šansi, Skot Arfild je pokupio jednu odbijenu loptu u kaznenom prostoru Benfike i zakucao je po sredini gola. Rendžers je od sedmog minuta vodio rezultatom 1:0.

Do kraja prvog dijela igre, domaći iz Glazgova su sačuvali jedan gol prednosti i bez problema smirivali igru, dok je Benfika svim silama pokušaval da postigne pogodak za izjednačenje. Horhe Žesus očigledno nije mislio da će “Policajci” biti toliko furiozni prema njegovom golu i postojani u odbrani. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0.

Rendžers je u 69. minutu demonstrirao odličnu timsku igru, koheziju između igrača i silu u napadu. Kemar Ruf je preuzeo kraj akcije, šutirao projektil sa 17 metara i pomeo paučinu iz lijeve rašlje. Borna Barišić je asistirao, a tim iz Glazgova je tada poveo 2:0.

Gosti su u moru loših pokušaja konačno izveli dobru akciju, te su u 79. minutu dobili slamku spasa i bazu da pokušaju izvući bod. Gonsalo Ramos je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, kako bi došao do lopte u šestnaestercu domaćina i zakucao je uz desnu stativu. Bilo je to 2:1.

Samo tri minute poslije prvog gola “Orlova“, uslijedio je i drugi. Odlična akcija, u kojoj je Pici primio savršen pas i odlično šutirao pod prečku. Portugalci su došli u egal, rezultat je bio 2:2. Do kraja meča ništa se nije mijenjalo, te su timovi podijelili bodove u odličnoj utakmici u Škotskoj.