Rukometaši Iskre pobijedili su juče na domaćem terenu ekipu visočke Bosne minimalnim rezultatom 26:25 u okviru zaostalog osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Obje ekipe pružile su izjednačen susret u prvom dijelu. Igralo se gol za gol, a u jednom momentu domaći su imali prednost od tri gola razlike. Rukometaši Bosne su pred odmor smanjili prednost na jedan gol zaostatka (14:13).

Gostima je dosta prijao odmor i odmah na startu drugog dijela krenuli su sa punjenjem mreže Iskre, i nakon šest minuta Bosna je vodila 17:14. Domaćinu je trebalo samo sedam minuta da se vrati u meč i izjednači na 18:18.

I do kraja akteri meča su pružili indentičnu partiju kao sa početka susreta, igralo se gol za gol. Posljednji minut, a na semaforu je bilo 25:25. Zadnji napad su imali domaći, a dvije sekunde prije kraja Benjamin Čičkušić pogađa pobjednički pogodak za 26:25, i donosi svom timu treću ovosezonsku pobjedu u Premijer ligi BiH.

Najefikasniji sa šest golova u pobjedničkoj ekipi bio je Amir Bostan sa šest golova, dok su isti broj pogodaka u redovima Bosne imali Adnan Balta Luka Karanović.