U okviru osmine finala Vimbldona, Mateo Beretini je sa 3:1 (6:4, 6:3, 6:3, 6:2) pobijedio Oskara Otea, a Lojd Džordž Heris je istim rezultatom po setovima (6:7, 6:4, 6:1, 6:3) savladao Rajlija Opelku.

Italijan će u narednoj fazi igrati protiv Novaka Đokovića, dok igrač iz Južnoafričke Republike ide na megdan Aleksandru Zverevu

Duel između Beretinija i Otea je trajao dva sata i 22 minuta. I jedan i drugi teniser su u prvih nekoliko gemova prvog seta čuvali svoj servis, a jedini brejk je bio djelo Italijana u sedmom gemu, što mu je pomoglo da dobije prvi set sa 6:4.

Ote se probudio u nastavku i poveo je sa 3:0 nakon brejka u drugom gemu. Beretini je smanjio na 3:1, ali se nije uspio potpuno vratiti i Nijemac je sa 6:3 izjednačio na 1:1.

Osmi igrač svijeta ipak nije dozvolio iznenađenje, jedan brejk mu je bio dovoljan da treći set dobije sa 6:3, a u četvrtom je dva puta oduzeo servis protivniku i slavio sa 6:2.

Herisu je trebalo dva sata i 35 minuta da eliminiše Opelku.

Prvi set je bio najneizvjesniji, a nakon taj-brejka je pripao Amerikancu. Ipak, 24-godišnjak iz Južnoafričke Republike nije dozvolio da ga to poljulja, sigurno je čuvao svoj servis, a jedan brejk mu je bio dovoljan da sa 6:4 izjednači na 1:1.

U trećem setu je bio dominantan i sa 6:1 prebacio rezultatski plus na svoju stranu, da bi u četvrtom odmah u prvom gemu napravio brejk, nakon čega Opelka više nije imao šanse i posljednji period je završen rezultatom 6:3.