Betisu dva penala nedovoljna za trijumf u derbiju Sevilje (VIDEO)

U okviru 17. kola Primere, Betis je kao domaćin remizirao sa Seviljom, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Prvih desetak minuta je proteklo u ispitivanju snaga. Sevilja je nešto više imala loptu u svom posjedu, Suso je pokušavao kreirati napade sa sredine terena, no nije bilo većih opasnosti. “Zeleno-bijeli” su postepeno prilazili protivničkom golu, prijetili su uglavnom kombinovanjem po desnoj strani, ali ni oni nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti suparnike.

Prvi šut na meču je viđen tek u 24. minutu. Nakon odlične akcije Betisa, Nabil Fekir je primio loptu u šesnaestercu, sjajnim driblingom se oslobodio čuvara i izgradio dobru poziciju za udarac, no bio je zamalo neprecizan i rezultat je ostao nepromijenjen. Ovo je bio vjetar u leđa za domaćine, koji su u nastavku preuzeli inicijativu i imali još par dobrih prilika.

U 35. minutu, Serhio Kanales je došao do lopte nakon gužve, šutirao je iz kaznenog prostora, no odbrana Sevilje je to uspjela izblokirati i sačuvati svoju mrežu.

Do kraja prvog dijela, nije bilo više uzbuđenja i na veliki odmor se otišlo bez golova.

Sve ono što je izostalo u prvih 45 minuta, viđeno je već na otvaranju drugog poluvremena.

U 48. minutu, Sevilja je povela. Nakon greške odbrane domaćina pri iznošenju, lopta je došla do Jusefa En Nesrija, a on je pronašao Susa koji je sjajno iz prve savladao Klaudija Brava.

Ipak, nakon hladnog tuša na jednoj strani, ista stvar je uslijedila i na drugoj. Dijego Karlos je nesmotreno reagovao i oborio Kanalesa u svom šesnaestercu, te je sudija pokazao na bijelu tačku. Igrač nad kojim je faul napravljen je preuzeo odgovornost i lako poslao čuvara mreže u jednu, a loptu u drugu stranu i tako izjednačio na 1:1.

I jedni i drugi su se potpuno razbudili i u nastavku su pokazali mnogo veću želju za pogotkom nego u početku. U 62. minutu, Seviljin Lukas Okampos se poslije dobrog driblinga obrušio u šesnaesterac i lijepo šutirao, no nije bio dovoljno precizan i lopta je završila pored stative. Betis je pokušavao iz daljine, ali ništa od tih pokušaja nije bilo opasno po Bona.

Obje ekipe su bile agresivne, u nekim momentima nervozne i neoprezne, a još jedan šok za izabranike Đulena Lopetegija je uslijedio u 73. minutu. Fekir je oboren u šesnaestercu, a glavni arbitar je nakon konsultacije sa VAR sobom ponovo dosudio jedanaesterac. Fekir je uzeo loptu u svoje ruke i pokazalo se da to nije bila dobra ideja, Bono je bez većih problema uspio odbraniti njegov udarac i rezultat je ostao nepromijenjen.

Dijego Lejva je u 85. minutu imao još jednu priliku za domaćine, ali Bono je ponovo bio na visini zadatka. Sticao se utisak da je Betis bio nešto odlučniji, međutim nisu imali dovoljno snage i koncentracije do kraja, kao ni njihovi protivnici, tako da je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu ostalo 1:1.

U narednom kolu, “Zeleno-bijeli” gostuju protiv Ueske, dok će Sevilja na svom terenu dočekati Real Sosijedad.