Hajduk i Dinamo su remizirali na “Poljudu” u najvećem hrvatskom derbiju u okviru 22. kola HNL-a rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme je u svim statističkim parametrima pripalo Hajduku, međutim Dinamo je prvi stigao do prednosti. Igrao se 16. minut kada je Bruno Petković centrirao, a Lovro Majer glavom matirao Lovru Kalinića.

Bolju igru Hajduk je materijalizovao tek pred kraj prvog poluvremena. Nakon loše intervencije odbrane “Modrih“, lopta je stigla do Marka Livaje koji se nije mnogo dvoumio i snažnim udarcem poravnao rezultat na pauzi.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, iako nije izostalo prilika. Mogli su gosti do novog vođstva nakon sat vremena igre kada je Mislav Oršić sa ivice šesnaest metara šutirao pored gola. U 75. minuti fudbaler Dinama Kristijan Jakić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, međutim niti sudija, niti VAR se nisu oglasili, pa su domaći ostali uskraćeni za jedanaesterac.

Nakon toga u dva navrata se proslavio Kalinić. Prvo je u 77. minuti Arijan Ademi šutirao iz voleja, a golman Hajduka je bio uspješniji od Josipa Mišića koji je izašao sam na gol Hajduka.

Ostalo je na kraju 1:1 iako je Ademi pred sam finiš imao dobru priliku, pa će Dinamu u naredna četiri kola HNL-a biti potreba jedna pobjeda ili tri boda kako bi osigurali titulu.

Dinamo u sljedećem kolu gostuje Rijeki, dok Hajduk putuje u Varaždin.