Bilbija nastavio da teroriše Velež, Zrinjski se pobjedom odvojio na vrhu tabele

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su ekipu Veleža 1:0 u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Gol odluke postigao je Nemanja Bilbija u 62. minuti utakmice.

Obje ekipe su tvrdo ušle u ovu utakmicu, samo kako se i moglo očekivati od gradskog derbija.

Trener Feđa Dudić ponovo je zamijenio U-21 igrača Armana Džankovića, a uveo je Samira Radovca u 31. minuti utakmice. Zbog povrede van terena morao je mladi i talentovani Danilo Šipovac, a njega je zamijenio Franko Sabljić.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0. Nije viđen baš sjajan fudbal za ljubitelje najvažnije sporedne stvari na svijetu.

velez 12 1

Drugo poluvrijeme je počelo mnogo življe na obje strane. U 62. minuti nakon centaršuta sa desne strane loptu je zakačio Slaviša Bogdanović, a ona je pala direktno na glavu Nemanje Bilbije koji ovakve situacije ne propušta, pa je relativno lagano doveo svoj tim u vođstvo.

Trener domaćih pokušao je izmjenama da malo unese živosti u svoje fudbalere koji su pokušavali doći do izjednačujućek gola. Najbolju priliku za to imao je Denis Zvonić u 87. minuti kada je glavom šutirao iz peterca, a Bilbija se ispriječio i spasio Zrinjski.

Vrijedi napomenuti da su “Rođeni” utakmicu završili sa igračem manje jer je u 89. minuti drugi žuti i crveni karton dobio Slaviša Radović.

Narednu utakmicu Velež će igrati protiv Rudara, a u Prijedor neće moći ići Radović, Radovac i Ovčina. Sa druge strane Zrinjski se ovom pobjedom učvrstio na prvom mjestu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a naredni meč igraće protiv Sarajeva.

Iz minuta u minut utakmicu možete pogledati OVDJE.