Bilinovac i Božić vodili Široki do pobjede u Posušju

Košarkaši Širokog Brijega su u okviru 15. kola Lige Bosne i Hercegovine u gostima savladali ekipu Posušja rezultatom 87:69. Najefikasniji u pobjedničkom timu je bili su Josip Bilinovac i Luka Božić sa po 18 poena, dok se na drugoj strani istakao Ivica Širić sa 16 poena.

Pobjednik je praktično odlučen već nakon prvih 10 minuta igre, kada su Širokobriježani odličnom igrom došli do rezultata 20:9. Domaći tim Posušja je u drugom kvartalu pružio dosta jači otpor, pošto su nakon pet minuta igre imali zaostatak od svega šest poena (27:21), a na poluvrijeme je Široki otišao sa vođstvom 40:31.

I drugo poluvrijeme je počelo uzbudljivo, pošto su izabranici Domagoja Kujundžića u početnim minutama treće četvrtine zaigrali sjajno i došli ponovo na -5 (48:43), ali je Široki u nastavku serijom od 15:4 napravio uvertiru za još jedno slavlje u domaćem šampionatu (63:47).

Do kraja utakmice je njihova prednost još dodatno ”narasla”, te su na kraju slavili sa ubjedljivih 87:69. Široki je trenutno lider tabele sa 11 pobjeda i tri poraza, dok je Posušju ovo bio šesti poraz i zauzimaju peto mjesto.

siroki 1

U narednom kolu Široki na svom parketu dočekuje ekipu Mladosti, dok će Posušje gostovati Leotaru u Trebinju.

POSUŠJE – ŠIROKI BRIJEG 87:69 (9:20, 22:20, 16:23, 22:24)

Posušje: J. Ramljak 14, Raoš 6, Jukić 4, Šušnjar 0, Širić 16, Grifin 9, Biško 2, Mličević 0, Leko 2, Vigins 14, T. Ramljak 2

Široki Brijeg: Ivanov 10, Kučan 2, Vucić 5, Bilinovac 18, Čolak 15, Karuters 5, Galić 0, Čović 1, Ćavar 5, Božić 18, Damjanović 5, Vujanović 3

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.