Poznati su učesnici plej-ina u Zapadnoj konferenciji NBA lige.

, Blejzersi na mišiće izborili nastup u plej-inu, Sansima nije pomogla ni serija od 9 pobjeda u nizu

Portland Trejlblejzersi savladali su Bruklin Netse rezultatom 134:133 u odlučujućoj utakmici za plasman u plej-in NBA lige. Protivnik Blejzersa biće Memfis Grizlisi koji su sinoć bili bolji od Milvoki Baksa, što znači da Finiks Sansima ni 9 uzastopnih pobjeda nije bilo dovoljno da se bore za mjesto u doigravanju.

Iako su Netsi nastupili bez nekolicine igrača, a Blejzersima je ovo bila najbitnija utakmica unazad nekoliko sezona, neizvjesnost nije izostala do samoga kraja utakmice. Demijen Lilard i drugovi su uglavnom kontrolisali rezultatom tokom druge i početkom treće četvrtine, ali serija Netsa od 20-7 krajem treće dionice je sve promijenila, a taj period igre je okončan rezultatom 104:97 u korist franšize iz Bruklina.

Posljednja četvrtina je obilovala preokretima, a u dramatičnom finišu, bolje su se snašli izabranici Terija Stotsa koji su ovim trijumfom izborili nastup u plej-inu gdje će igrati protiv Memfis Grizlisa. Lilard je sa 42 poena i 12 asistencija predvodio Blejzerse do važnog trijumfa.

S obzirom da su Blejzersi završil na osmom mjestu, a Grizlisi na devetom, ukoliko franšiza iz Portlanda dobije prvu utakmicu, oni će izboriti megdan sa Los Anđeles Lejkersima u prvoj rundi plej-ofa. Ukoliko se desi da Grizlisi dobiju prvi susret, uslijedio bi novi, a pobjednik tog drugog duela bi prošao dalje.

Grizlisi su svoje mjesto u plej-inu izborili zahvaljujući pobjedi protiv Milvoki Baksa, rezultat je bio 119:106.

Baksi su nastupili bez suspendovanog Janisa Adetokumba, a veća želja i motiv je razumljivo viđena od strane košarkaša Grizlisa koji su na ovaj način ipak stekli neku šansu da zaigraju u plej-ofu ove godine..

Finiks Sansi su savladali Dalas Maverikse sa 128:102 što je bila deveta pobjeda u nizu za ekipu iz glavnog grada Arizone. Ipak, zbog pobjeda Blejzersa i Grizlisa, Sansi su ostali kratkih rukava.