, Blejzersi preko Grizlisa izborili nastup u plej-ofu

Portland Trejlblejzersi su savladali Memfis Grizlise rezultatom 126:122 i na taj način izborili plasman u plej-of NBA lige gdje će odmjeriti snage sa Los Anđeles Lejkersima.

Zbog krize izazvane korona virusom, potpuno je promijenjen sistem takmičenja u NBA ligi, pa su Blejzersi i Grizlisi igrali plej-in seriju za ulazak u plej-of. Plej-in se igrao na dvije dobijene utakmice, s tim da su Blejzersi automatski započeli seriju sa prednošću od 1-0 jer su bili bolje plasirani od Grizlisa u regularnom dijelu.

Večerašnji meč se igrao u serijama. Bolje su otvorili Blejzersi koji su u prvoj četvrtini imali maksimalnih +16 (30:14), međutim franšiza iz Memfisa je tada napravila seriju 22:3 u trenucima kada je Demijen Lilard bio na klupi i potpuno preokrenula rezultat. Povratkom Lilarda na parket, Blejzersi su vratili prednost, a na poluvremenu je bilo 58:52.

Drugo poluvrijeme se odvijalo slično kao i prvo, samo što su ovaj put Grizlisi već sredinom treće četvrtine ponovo preuzeli vođstvo koje su čuvali do sredine posljednje dionice kada je bilo 111:108 za tim Tejlora Dženkinsa. Jako bitnu trojku za Blejzerse tada pogađa Si-Džej Mekolum, potom i Jusuf Nurkić poentira uz faul za 114:111 nakon uspješno izvedenog slobodnog bacanja.

Tačku na ovu utakmicu je stavio Karmelo Entoni trojkom za 122:116 na 20 sekundi do kraja utakmice.

Lilard je sa 31-im poenom i 10 asistencija bio najbolji pojedinac u Blejzersima, Mekolum je imao dva poena manje, a izuzetno dobar učinak je ostvario i Nurkić. Bosanskohercegovački centar je uz 22 poena imao i 21 skok.

U prvoj rundi plej-ofa Zapadne konferencije, Blejzersi će igrati protiv Lejkersa.