U okviru 24. kola engleske Premijer lige Lester je na svom terenu pobijedio Liverpul rezultatom 3:1.

Sa uzbuđenjima na “King Pauer stadionu” počelo je u 12. minuti kada je Mohamed Salah pao u kaznenom prostoru i signalizirao na bijelu tačku, međutim i VAR i glavni sudija Entoni Tejlor potvrdili su da nema govora o tome.

Odličnu šansu Liverpul je imao u 27. minuti kada je Roberto Firmino ostao zaboravljen u petercu Lestera. Šutirao je Brazilac, a Kasper Šmajhel odličnom reakcijom spasio svoj gol. Na drugoj strani “Lisice” su prvi put ozbiljno zaprijetile u 36. minuti preko Džejmija Vardija, no njegov udarac glavom nije bio izazov za Alisona Bekera.

Dosta sreće imali su gosti kada je u 42. minuti ponovo napadač Lestera Vardi šutirao, a lopta zatresla prečku Alisona. To je ujedno bila i posljednja prilika u prvom dijelu koje je završeno bez golova.

Kako je završilo prvo, tako je počelo drugo poluvrijeme, samo na drugoj strani. Igrao se 57. minut kada je Trent Aleksander-Arnold snažnim udarcem zatresao prečku.

I onda deset minuta kasnije Liverpul je stigao do prednosti. Juri Tilemans je poslao pogrešnu poprečnu loptu koju je presjekao Arnold. Prvo je desni bek šutirao, no na njegovu sreću lopta mu se ponovo odbila od bloka. Uslijedio je centaršut ka Firminu koji je petom ostavio za Salaha, a omaleni Egipćanin savršeno odmjerenim udarcem postigao pogodak.

Za potpuni preokret Lesteru je trebalo svegga dvije minute. Prvo se igrao 81. minut kada je Tijago Alkantara napravio prekršaj na ivici kaznenog prostora. Dugo se gledao VAR da se utvrdi da li je bio unutar šesnaest metara, što na kraju nije bio slučaj. Nije to omelo Džejmsa Medisona koji je odlično izveo prekid i poravnao rezultat deset minuta prije kraja.

Samo minut kasnije Lester je postigao i drugi gol. Duga lopta na polovinu Liverpula na koju je izašao Alison i u katastrofalnoj komunikaciji sa Ozanom Kabakom napravio grešku koju je iskoristio Vardi i potpuno preokrenuo rezultat.

Sve dileme i “tačku na i” na ovaj susret stavio je pet minuta prije isteka regularnog vremena Harison Barns nakon što je poslije dodavanja Vilfreda Ndidija izašao sam ispred golmana gostiju i matirao ga za konačnih 3:1.

Lester u sljedećem kolu igra protiv Aston Vile, dok će Liverpul nakon trećeg vezanog poraza dočekati gradskog rivala Everton.