Reuters/Carl Recine

Liverpul je na Enfildu savladao Viljareal rezultatom 2:0 u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Od prve minute Liverpul je bio ozbiljniji tim na terenu, imao loptu u svom posjedu i inicijativu, dok su gosti iz Španije koristili svaki trenutak da opstruišu igru na sve načine, koristeći se čak i čuvanjem vremena od samog starta.

Teško je ipak Liverpul probijao organizovan dupli blok Viljareala u prvom poluvremenu, a mnoge duele u šesnaestercu dobijali su brojno nadmoćniji gostima. Jedini pokušaj u kojem odbrana Viljareala nije mogla ništa, jeste udarac Tijaga Alkantare u 42. minuti sa velike udaljenosti, kada je okvir gola spasio Žutu podmornicu.

Potom u drugom poluvremenu rapsodija domaćih. Nakon samo pet minuta igre zatresla se mreža gostiju, ali je gol poništen jer se asistent Virdžil van Dajk našao u ofsajdu.

Bilo je sve regularno tri minute kasnije. Džordan Henderson je centrirao, a lopta pogodila Pervisa Estupinjana i završila iza leđa Đeronima Rulija. Prošlo je samo dvije minute od toga, a Liverpul je postigao i drugi gol. Muhamed Salah je poslao loptu iza leđa odbrane prema Sadiu Maneu, a Kamerunac rutinski prevario golmana Viljareala.

Postigao je Liverpul novi gol u 64. minuti kada su kombinovali bočni igrači, ali je Endru Robertson bio u nedozvoljenoj poziciji pa pogodak nije priznat.

Revanš susret se igra za šest dana u Španiji.