Blijeda partija Bosne i Hercegovine, Irska sa dva gola u drugom dijelu odnijela sva tri boda (VIDEO)

Fudbaleri Irske savladali su reprezentaciju Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0 u ovkiru drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo do 21 godine.

Obje ekipe su u utakmicu ušle veoma tvrdo. Prva značajnija prilika bila je u 15. minuti kada je po sredini dobro prošao Enver Kulašin, ostavio povratni pas za Ivana Bašića, a ovaj šutirao u blok te je Bosna i Hercegovina dobila korner iz kojeg je bila nova opasna šansa.

Loptu je dobro zavrnuo Amar Dedić, a u skoku je najviši bio Đorđe Milojević koji loptu glavom šalje pored desne stative.

Gosti su uglavnom prijetili iz prekida, a prvo poluvrijeme obilježila je i oštra igra na obje strane, pa je glavni arbitar imao pune ruke posla. Žute kartone za domaće dobili su Luka Malić i Milan Savić, dok je kod gostiju “požutio” Gevin Kilkeni.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

bih irska

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo raspoloženiju igru fudbalera Irske. U 48. minuti iz prekida je glavom pokušao O’Brajan, međutim lopta je otišla pored gola.

U 51. minuti gosti su dobili penal. Nakon odbijene lopte Belmina Dizdarevića, Malić ruši Džošuu Kajodea i sudija pokazuje na 11 metara. Precizan za vođstvo Irske bio je Tajrik Rajt.

gol irske

Deset minuta kasnije Dedić je pokušao iz slobodnog udarca, ali je dobro na golu reagovao Brajen Maher. U 70. minuti usamljen je bio Rajt koji je dobro šutirao, a Dizdarević prekrasno odbranio. Samo dvije minute kasnije Dedić je proigrao Amara Begića, a ovaj šutirao pored gola.

Igrao se 73. minut utakmice kada je na asistenciju Rajta loptu u mrežu Bosne i Hercegovine poslao Konor Koventri i tako udvostručio prednost fudbalera Irske.

drugi gol irske

U 77. minuti nakon sudara golmana Mahera i Andrije Drlje sudija nije pokazao na najstrožiju kaznu.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je na kraju bilo 2:0 za goste.

Narednu utakmicu Bosna i Hercegovina će igrati protiv Švedske, dok će Irska na noge fudbalerima Luksemburga.