Blijeda partija Bosne i Hercegovine na Koševu, Iran savladao Zmajeve sa 2:0

U današnjoj prijateljskoj utakmici, Bosna i Hercegovina je na domaćem terenu poražena od Irana rezultatom 2:0.

Prvu priliku na utakmici je imao Irfan Hadžić u trećem minutu. Nakon greške odbrane Irana, šutirao je sa dvadesetak metara, ali Amir Abedzadeh je bez problema sačuvao svoju mrežu. Pet minuta kasnije, Miralem Pjanić je poslao odličnu loptu prema naprijed, ali golman gostiju je odlično istrčao van kaznenog prostora i otklonio opasnost.

Igra nije bila tečna ni na jednoj strani, BiH je pokušavala stvarati prilike preskakanjem igre i akcijama po bokovima, ali Iranci su sve to uspješno osujetili.

U 18. minutu, Benjamin Tatar je poslao loš povratni pas za Jasmina Burića, Kaveh Rezai je to presjekao i šutirao, ali Burić je sjajnom reakcijom odbranio udarac napadača Irana. Gosti su presingom tjerali defanzivce “Zmajeva” na greške, a Pjanić nijednom nije uspio poslati pravu loptu prema naprijed.

Nije bilo većih uzbuđenja do kraja prvog poluvremena, pa se na odmor otišlo sa 0:0.

Drugi period je otvoren pogotkom Irana. U 46. minutu, Bojan Nastić je pogriješio na svojoj polovini, a to je iskoristio Rezai, koji je lijevom nogom sjajno savladao golmana BiH.

Ekipa koju je sa klupe predvodio Dušan Bajević je bila bezidejna u napadu u nastavku, a konačan rezultat je postavio Mahdi Gaedi u 90. minutu. Odbrana domaćina je bila neoprezna, Gaedi je ostao sam u šesnaestercu, odakle je odlično šutirao i postigao lijep gol.

Sastavi:

Bosna i Hercegovina: Burić (od 21. Pirić), Ćorluka, Kovačević, Saničanin, Nastić (od 58. Kadušić), Lončar, Pjanić (od 46. Cimirot), Rahmanović (od 80. Milošević), Tatar, Hadžić (od 58. Prevljak), Gojak (od 46. Hodžić)

Iran: Abedzadeh, Moharami (od 76. Nemati), Kalilzadeh, Pouraliganji, Hajsafi (od 62. Norafkan), Golizadeh (od 82. Gaedi), Mohamadi, Kanani, Rezai (od 61. Ansari), Nourolahi (od 84. Karimi), Amiri (od 76. Ezatolahi)

90’+5 Utakmica je završena konačnim rezultatom 2:0 u korist Irana

90’+4 Tatar je odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali lopta ipak nije išla u okvir gola

90′ GOL! Odbrana BiH je bila neoprezna, Mahdi Gaedi je ostao sam u šesnaestercu i odlično pogodio Pirićevu mrežu

86′ Opasna kontra Irana, ali Kovačević je to presjekao

79′ Iranci kombinuju u šesnaestercu domaćina, ali odbrana BiH otklanja opasnost

77′ BiH i dalje ima nešto veći posjed lopte, ali ne i ideju u napadu

68′ Rahmanović je snažno šutirao sa oko 25 metara, ali lopta je završila pored gola

62′ Tek što je ušao u igru, Ansari je odlično prošao po lijevoj strani, ubacio je loptu u peterac, ali Pirić je odlično reagovao

55′ BiH i dalje ne može ozbiljnije zaprijetiti gostujućem golmanu

46′ GOL! Nastić je pogriješio na svojoj polovini, a to je iskoristio Rezai, koji je lijevom nogom savladao Pirića

45’+2 Kraj prvog poluvremena, BiH je imala veći posjed lopte, kao i veći broj udaraca na gol protivnika, ali rezultat je ostao 0:0

45’+1 Amar Rahmanović je bio fauliran na ivici šesnaesterca, Pjanić je izveo slobodan udarac, ali pogodio je samo živi zid

43′ BiH kruži oko protivničkog gola, Bojan Nastić je ubacio u peterac, ali Abedzadeh je ponovo bio na visini zadatka

35′ Odlična kontra Irana, ali Adnan Kovačević otklanja opasnost

28′ Mreže i dalje miruju, nema izglednijih prilika na obje strane

23′ Iran kvalitetnim presingom tjera defanzivnu liniju BiH na grešku

21′ Burić se povrijedio i izlazi iz igre, među stativama ga mijenja Kenan Pirić

18′ Velika greška Benjamina Tatara, dodao je pogrešan povratni pas i Kaveh Rezai je to presjekao, ali Burić je odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu

15′ Prvi korner za domaćine, Pjanić je ubacio, Hadžić je skočio, ali nije dobro zahvatio loptu i Abedzadeh je bio siguran

14′ Pjanić je pogriješio, ali Siniša Saničanin je to ispravio i nije bilo opasnosti po gol Jasmina Burića

12′ BiH pokušava stvoriti priliku preskakanjem igre, ali za sada nema većih uzbuđenja ni na jednoj strani

8′ Odlična lopta Miralema Pjanića prema naprijed, ali Abedzadeh je istrčao sa svog gola i na vrijeme reagovao

7′ Prvi korner za goste, ali odbrana BiH je otklonila opasnost

3′ Nakon greške odbrane Irana, Irfan Hadžić je šutirao sa dvadesetak metara, ali Amir Abedzadeh je bez problema sačuvao svoju mrežu