Blijeda predstava Hrvatske sakrivena iza majstorije Perišića, Vatreni i dalje zavise samo od sebe (VIDEO)

Hrvatska i Češka su remizirali rezultatom 1:1 u drugom kolu grupe D Evropskog prvenstva.

Nije u prvom poluvremenu viđena naročito kvalitetna predstava od strane obje reprezentacije, a u tom periodu Češka je ipak bila nešto konkretniji protivnik.

Do pogotka Česi su stigli u 37. minuti sa bijele tačke. Dugo je trajalo sve oko vođstva Češke, pošto je u 34. minuti Patrik Šik pao nakon duela sa Dejanom Lovrenom, sa dosta krvi na licu. Defanzivac Hrvatske je laktom udario napadača Bajer Leverkuzena, a nakon intervencije VAR-a, Češka je dobila kazneni udarac. S bijele tačke je mrežu pogodio Šik i tako doveo svoj tim u prednost.

Za razliku od prvog poluvremena, u drugom je Hrvatska bila bolja na terenu, a to su pokazali već u 47. minuti kada je Ivan Perišić poravnao rezultat. Primio je fudbaler Intera loptu na lijevoj strani i u situaciji jedan na jedan sa čuvarom, namjestio se na desnu nogu i precizno pogodio suprotan ugao.

Napadali su “Vatreni” do kraja meča pokušavajući doći do jako bitna tri boda, ali nisu uspjevali stvoriti kolosalne šanse, kao ni Češka na drugoj strani. Dešavanja iz minuta u minut na ovom meču možete pročitati ovdje.

Nakon ove utakmice, Češka ima četiri boda i predstoji im susret protiv Engleske, dok Hrvatska ima jedan, te im je u posljednjem kolu neophodna pobjeda protiv Škotske.