Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su Sarajevo na “Koševu” rezultatom 2:0 u okviru derbija trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica je počela šutom Matijasa Fanima koji je zavrpio pored gola. Inicijativu su onda preuzeli gosti koji su preko krilnih pozicija centrirali loptu u šesnaesterac i tako pravili problem fudbalerima Sarajeva.

U 14. minuti Nemanja Bilbija je šutirao sa desetak metara, a u blok se bacio Numan Kurdić koji je igrao rukom i glavni arbitar Elvis Mujić pokazao je na bijelu tačku. Bilbija je pokušao atraktivno “Panenkom”, međutim golman Sarajeva Belmin Dizdarević je pročitao ovu namjeru i lagano uhvatio loptu.

Igrala se 25. minuta kada je Ivan Bašić centrirao sa lijeve strane, a Mario Tičinović je pobjegao Selminu Pidri i poslao loptu u gol glavom, mogao je možda Dizdarević bolje reagovati, međutim gosti su poveli na ovom meču.

Deset minuta kasnije na semaforu je bilo 2:0 za Zrinjski. Tičinović je odigrao loptu Bilbiji, ovaj petom ostavio Bašiću koji je lijevom nogom šutirao i savladao Dizdarevića.

Fudbaleri Sarajeva bili su u “nokdaunu” i na poluvrijeme se otišlo pri dvostrukoj prednosti gostiju.

Sarajevo, Bodovi putuju u Mostar, Sarajevo bez šuta u okvir gola na Koševu

U nastavku utakmice trener Sarajeva je pokušao sa izmjenama da razdrma svoje fudbalere, međutim to nije išlo tako lako.

Zrinjski se organizovano branio i nije dopustio domaćinu da zaprijeti što je unijelo nervozu u fudbalere Sarajeva. Nervoza je dosegla vrhunac u 80. minuti kada je Amer Dupovac ružno startovao na Ivana Bašića otvorenim đonom, a sudija mu je pokazao direktan crveni karton.

Do kraja meča igralo se mirno bez prevelikih prilika i izabranici Sergeja Jakirovića odnijeli su sva tri boda sa “Koševa“. Vrijedi napomenuti da fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli uputiti nijedan šut u okvir gola Zrinjskog.

Narednu utakmicu Sarajevo igraće protiv Rudara u Prijedoru, dok će Zrinjski dočekati Željezničar.