U noći sa subote na nedjelju Minestoa Timbervulvsi su s 101:96 savladali Jutu Džez, a Denver Nagetsi Nikole Jokića rezultatom 129:116 upisali pobjedu nad Hjuston Roketsima.

Juta Džez je u sinoć odigranom meču s Timbervulvsima ostvarila odličnu prednost u prvih 12 minuta meča (40:26), koju nije uspjela materijalizovati u nastavku meča. Iako je domaći sastav sredinom druge četvrtine držao svoju prednost na visokih 16 razlike (56:40), realizacija je zakazala u finišu prvog poluvremena, pa su gosti završnim periodom od 12:2 rezultat pred odlazak na odmor postavili na 58:52.

Već na samom startu drugog poluvremena Timbervulvsi su prešli u vođstvo (62:61), a njega su do kraja treće dionice uspjeli povećati na osam razlike (82:74). Nastavili su igrači tima iz Minesote istim tempom i u posljednjem kvartalu, pa su pred posljednjih sedam minuta imali i dvocifrenu prednost (92:81), koju su koraškaši Jute Džez uspjeli potpuno preuzeti pred samu završnicu (93:92), ali dobar momenat nisu naplatili, te su ih samo tri postignuta poena u isto toliko preostalog vremena pogurala ka porazu od 101:96.

Najefikasniji u redovima poražene ekipe bio je Bojan Bogdanović s 30 postignutih poena, dok su gosti bili predvođeni Karlom Entoni Taunsom (24p) i D’Andželom Raselom (23p).

Ostali rezultati:

• Indijana Pejsersi – Detroit Pistonsi 115:109 (Malkom Brogdon 26p; Džerami Grant 25p)
  • Majami Hit – Čikago Buls 106:101 (Dankan Robinson 23p; Kobi Vajt 31p)
  • San Antonio Sparsi – Nju Orleans Pelikansi 110:108 (Demar Derozan 32p; Zajon Vilijamson 33p)
  • Dalas Maveriksi – Los Anđeles Lejkersi 108:93 (Dvajt Pauel 25p; Dorijan Fini-Smit 21p)
  • Denver Nagetsi – Hjuston Roketsi 129:116 (Majkl Porter 39p; Di Džej Vilson 25p)
  • Njujork Niksi – Toronto Raptorsi 120:103 (Džulijus Rendl 31p; O Dži Anunobi 27p)
  • Milvoki Baksi – Filadelfija Seventisiksersi 132:94 (Janis Antetokounmpo 24p; Šejk Milton 15p)