Borac dugo čekao i na kraju slomio otpor Olimpika

Borac je u prvoj utakmici nastavka sezone u okviru 20. kola Premijer lige na “Gradskom stadionu” u Banjaluci pobijedio Olimpik rezultatom 2:0.

Jako malo je viđeno u prvom poluvremenu nastavka sezone u Banjaluci. Gosti su se od prve minuta jasno opredijelili na to da sačuvaju svoj gol, dok je Borac imao problema da stvori ozbiljniju priliku. Prvo uzbuđenje ispred gola “Vukova” viđeno je u 13. minuti. Aleksandar Vojnović je osvojio loptu na ivici kaznenog prostora i jednim lažnjakom izbacio čuvara iz igre, međutim ostao je bez koraka i udarca.

Igrao se 20. minut kada je na 20 metara od gola fauliran Goran Zakarić. Upravo je on šutirao iz prekida, no lopta je ipak otišla preko gola. Jedini šut u prvom poluvremenu Olimpik je imao u 27. minuti kada je Aladin Šišić pokušao nakon jednog odbijanca, ali nije to bilo ni blizu gola Borca.

U 34. minuti viđeno je u kratkom roku dvije prilike. Prvo je David Čavić oduzeo loptu i odigrao do Marka Brtana koji je ipak nešto slabije šutirao. Minut kasnije Vojnović i Stojan Vranješ odigrali su dupli pas i kapiten Borca je bio u najboljoj situaciji u prvom poluvremenu, međutim istakao se Adnan Hadžić i izbacio loptu iz korner.

Nakon kornera Đorđe Ćosič je pokušao glavom, ali ni on nije bio precizan. Imao je Borac inicijativu i poslije tih šansi, no bez udarca koji bi natjerao Hadžića da interveniše.

borac olimpik cosic

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Borac je imao najbolju priliku. Izašao je Hadžić sa gola, a Zakarić lob udarcem pokušao, međutim Nemanja Lekanić je izbio sa gol linije. Stišala se igra nakon toga, i do 60. minute nije viđeno skoro ništa na utakmici.

Almedin Ziljkić koji je ušao na poluvremenu unio je promijenu u igru Borca i u 62. minuti odigrao sjajno u prostor Dejanu Melegu ispred kojeg je Hadžić u posljednjem trenutku pokupio loptu. U 67. minuti Dino Ćorić je napravio prekršaj u opasnoj zoni i dozvolio Olimpiku da ubaci loptu pred gol domaćih. Adnan Osmanović je šutirao direktno iz prekida, ali bez opasnosti po gol Bojana Pavlovića.

Nakon toga gosti su imali najbolju priliku na utakmici. Samir Bajraktarević je skočio najviše poslije kornera, a Pavlović maestralno odbanio. I poslije toga Borac je nastavio sa pritiskom, a Olimpik “vrebao” iz kontranapada.

Presudan momenat desio se u 88. minuti kada je Meleg napokon probio blok Olimpika i postigao gol za 1:0. Đosić je bio taj koji je centrirao, a đak Ajaksa nakon propusta odbrane gostiju ostao sam ispred Hadžića i na kraju ga lagano matirao.

Samo minut kasnije domaći su dobili i jedanaesterac. Ziljkić je brzo izveo korner i odigrao do Elvisa Mehanovića koji je iznudio penal. Loptu je u svoje ruke uzeo Vranješ i pogodio za konačnih 2:0.

Borac u sljedećem kolu putuje u Mostar na noge Veležu, dok Olimpik dočekuje Slobodu.