Borac i Tuzla siti podijelili bodove u prvom od dva međusobna duela

Zaostalu utakmicu trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na banjalučkom “Gradskom stadionu” odigrali su Borac i Tuzla siti.

Nakon što je prvo poluvrijeme okončano bez golova gosti su već na startu drugog došli do prednosti. Igrao se 47. minut kada je Sulejman Krpić loptu koja se odbila od stativu poslao u mrežu, a već deset minuta poslije Stojan Vranješ pogodio je s bijele tačke te izjednačio rezultat.

Borac je danas stigao do sedmog, a Tuzla siti trećeg ovosezonskog remija. Nakon što sve ekipe do sada imaju po 13 odigranih utakmica u Premijer ligi Tuzlaci su najefikasniji tim sa 24 postignuta gola, dok su Banjalučani uz Široki Brijeg tim sa najviše remija u šampionatu.

prvo poluvrijeme 1
MeridianSportBH

Banjalučani su na samom startu dva puta bili opasni iz kornera, a da su pritom koristili istu taktiku. Goran Zakarić ubacivao je loptu na drugu stativu, a od tamo su nečuvani šutirali prvo Vranješ, pa onda i Aleksandar Vojnović, a odlične reakcije u oba navrata napravio je Bakir Brajlović.

Tuzlaci su pokušavali uzvratiti iz tranzicije, a najbolja situacija ukazala im se osam minuta prije odmora. Krpić je povukao loptu po lijevoj strani i odigrao povratno dodavanje za Ajdina Nukića čiji udarac u pokušaju da ga blokira Aleksandar Subić sa četiri metra proslijeđuje u sopstvenu prečku.

Već na otvaranju drugog poluvremena gosti dolaze do prednosti. Mirzad Mehanović je po ulasku u igru primio loptu na vrhu šesnaesterca i snažnim udarcem pogodio stativu, a Krpić se najbolje snašao na petercu i poslao loptu pored Bojana Pavlovića

Tuzla gol 1

Banjalučani izjednačuju već za deset minuta. Jovo Lukić pobjegao je svom čuvaru Mustafi Šukiloviću, a štoper Tuzla sitija ga je u padu oborio pred svojim golom. Zoran Grbić je potom pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Vranješ koji je pogodio desnu stranu gola.

Ubrzo se igra potpuno otvorila. Nakon sat vremena igre Mehanović i Huso Karjašević šutirali su sa 20 metara od gola. Prvi put je Pavlović odbranio, a drugi je lopta prošla malo pored desne stative. Borac je uzvratio preko Milana Vušurovića, čiji je udarac sa sedam metara udaljenosti od gola nakon dodavanja Zakarića pogodio stativu.

Napadi dva tima konstantno su se smjenjivali do kraja utakmice, ali konkretne opasnosti nisu stvarane. Bio je to slučaj sve do četvrte minute sudijske nadoknade kada je Mehanović fantastično proigrao Gorana Brkića koji u jedan na jedan situaciji s Pavlovićem šutira pokraj gola, te je utakmica završena rezultatom 1:1.

Već za vikend dva tima će se ponovo sastati, u okviru regularnog 14. kola u kojem će utakmica na “Tušnju” početi u nedjelju od 19:30h.