Borac u prvom poluvremenu osigurao četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine

Fudbaleri Borca plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine pobjedom nad Zvijezdom 09 od 2:0.

Vodeći tim Premijer lige je sigurnom utakmicom otvorio drugi dio sezone. Već na startu Jakov Blagaić je pogodio prečku, a isti igrač je u 30. minutu ubacio i pronašao Jovu Lukića koji je glavom matirao protivničkog golmana za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije Borac je udvostručio prednost, jer se Alen Jurilj našao na pravom mjestu i jednu odbijenu loptu s nekih deset metara smjestio u mrežu za 2:0.

Lukić je u 50. minutu zaprijetio, ipak taj šut je otišao preko gola i polako je Borac smirivao utakmicu i uvodio je u laganu završnicu. Na samom kraju Miloš Ostojić je dobio drugi žuti karton i Zvijezda 09 je završila s igračem manje, a Borac je slavio s 2:0.

Tako su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine osim Borca plasirali Zrinjski, Sarajevo, Sloga Meridian, Posušje, Jedinstvo Bihać, Široki Brijeg i Velež.