Borac ne posustaje, Rabotnički najnovija žrtva zahuktalih Banjalučana

U okviru 11. kola Druge ABA lige, Borac je bio bolji od Rabotničkog sa 82:77 (20:17, 26:15, 22:18, 14:27).

Banjalučani su ovim trijumfom obezbijedili plasman u plej-of Druge ABA lige.

Nikola Tanasković je otvorio meč trojkom za Borac, no Filip Bundović i Demijer Pits su vrlo brzo doveli skopski tim do 7:3. Ipak, Tanasković je nastavio sa sjajnom serijom, a pridružio mu se Draško Knežević, pa je Borac stigao do 10:9 na polovini prvog perioda.

Knežević je potom pogodio i van linije 6,75m, a poene za tim iz grada na Vrbasu su u nastavku dodali Božo Đumić, Džonatan Dejvis i Nemanja Reljić, pa se na prvu pauzu otišlo sa 20:17 za izabranike Dragana Nikolića.

Druga četvrtina je u potpunosti pripala “Crveno-plavima”, koji su je otvorili pogotkom Reljića. Odgovorio mu je Rejner Tornton, ali Banjalučani su u nastavku zaigrali bolje, prije svega u odbrani, a potom su pogađali i šuteve u napadu, Kneževiću se van linije 6,75m priključio Hejden Leskol, Tanasković je nastavio gdje je stao i nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 46:32.

tanaskovic boracc

Nakon minuta igre u trećem kvartalu, Đorđe Simeunović i Tanasković su odveli Borac na +17 (49:32). Tornton im je odgovorio trojkom, ali je sjajni Tanasković realizovao oba slobodna bacanja, da bi Srđan Kočić dodao uspješan šut za tri. Sjevernomakedonski predstavnik nije uspijevao zaustaviti nalete protivnika, koji su nakon pogotka Đumića na polovini perioda imali +20 (60:40). Tornton je uglavnom sam vukao Rabotnički, ali u pretposljednjoj četvrtini je imao snage samo da do njenog kraja smanji na -18 (68:50).

Čili se da će Banjalučani lagano završiti posao u finalnih deset minuta, no to se nije desilo. Ekipa iz glavnog grada Sjeverne Makedonije je postepeno topila prednost bosanskohercegovačkog sastava, Pits je poslije tri minuta pogodio šut za tri i smanjio na -11 (70:59), što je natjeralo Nikolića na tajm-aut. Ovaj potez nije urodio plodom jer je Rabotnički samo nastavio sjajan niz, te preko Torntona prišao na -4 (72:68) na manje od pet minuta do kraja.

Dragan Nikolic 1

Uslijedio je izuzetno bitan ubačaj Kočića van linije 6,75m, no Pits i Mirko Mulalić su imali odgovor na to, pa je na dva i po minuta do kraja Rabotnički prišao na minimalan zaostatak (76:75). Zatim je došlo do praznog hoda sa obje strane, a prekinuo ga je Bundović, koji je skopskom timu donio vođstvo (77:76). Ipak, Tanasković je pogodio trojku za 79:77, a Borac se potom uspio odbraniti i do kraja više ne primiti nijedan poen, te u konačnici slaviti sa 82:77.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Tanasković sa 22, dok se u suparničkom taboru istakao Pits sa 26 poena.