Borac nije uspio stići do čuda, Banjalučani završili epizodu u Evropi

U večerašnjem revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, Borac i Linfild su na “Gradskom stadionu” u Banjaluci odigrali bez golova.

Prvi susret je završen pobjedom ekipe iz Belfasta od 4:0, tako da su oni ti koji će pronaći svoje mjesto u narednoj fazi takmičenja.

Nakon početnog ispitivanja snaga, crveno-plavi su preuzeli inicijativu i posjed lopte, no to im nije donijelo željen rasplet događaja.

U 32. minutu, Stojan Vranješ je imao odličnu priliku. Kapiten Borca je odlično šutirao lijevom nogom iz šesnaesterca, no lopta je na njegovu nesreću pogodila samo stativu.

Do kraja prvog poluvremena, nije bilo još mnogo uzbuđenja, pa se na veliki odmor otišlo bez golova.

borac stadion

Crveno-plavi ni u nastavku nisu uspjeli pronaći put do mreže protivnika.

Kako je vrijeme odmicalo, Linfild se sve više povlačio i Banjalučani su preuzimali inicijativu. Dejan Meleg je odlično šutirao u 64. i 71. minutu, no prvi put je lopta otišla malo pored gola, a potom je Kris Džons odlično reagovao i ostao nesavladan.

Dominacija domaćina se nastavila, a još jedna velika prilika se desila u 80. minutu, kada je golman gostiju bio sjajno postavljen, što mu je omogućilo da odbrani udarac Đorđa Ćosića.

Do kraja meča, nije bilo promjene rezultata i konačan ishod je ostao 0:0. Vrijedi napomenuti da je u 55. minutu u igru ušao Jovo Lukić, kome je ovo prva utakmica nakon duže pauze zbog povrede.

Detaljan tok susreta sa dešavanjima iz minuta u minut ste mogli pratiti ovdje.

U trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, Linfild će igrati protiv Fole Eš.