Borac je u drugoj utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine pobijedio Klis na stadionu “Rođeni” u Mostaru rezultatom 2:1. Ukupnim rezultatom 6:2 u dvomeču, Banjalučani su se plasirali u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Od prve minute su gosti iz Banjaluke krenuli agresivno ka golu Klisa i u 12. minuti pritisak se isplatio. Goran Zakarić je proigrao Panajotisa Moraitisa koji je mirno reagovao i postigao svoj treći gol u dresu Borca.

Samo dvije minute je trajala ta prednost Borca. Muamer Vila je iskoristio neopreznost Đorđa Milojevića i izašao sam ispred Nikole Lakića, te lagano pogodio za izjednačenje.

Nisu se mnogo poremetile snage na terenu. U 22. minuti David Čavić je odlično šutirao i sa velike udaljenosti zatresao prečku. Nekoliko minuta kasnije dobru šansu je imao Stojan Vranješ, no njegov udarac je otišao pored gola. Igrao se 43. minuti kada je Klis zaprijetio, ali je udarac Vedada Šabanovića odbranio Lakić.

Nije u drugom poluvremenu viđeno mnogo uzbuđenja. Spustio je Borac ritam, a Klis pokušavao u okviru svojih mogućnosti. Mogli su u 52. minuti stići do izjednačenja preko Edina Canovića, ali je ponovo dobro reagovao Lakić.

Jasno je odavno na ovom meču bilo da će se Borac plasirati u finale Kupa Bosne i Hercegovine, pa ni jedan ni drugi tim nisu pretjerano napadali, i na semaforu je ostalo 2:1 za igrače u crnim dresovima.

Finale Kupa Bosne i Hercegovine igra se 27. maja na stadionu “Bilino polje“. Protivnik Borcu će biti pobjednik duela Sarajevo i Tuzla siti.