Borac je u okviru 17. kola Lige BiH na svom parketu savladao Bosnu sa 103:62. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Srđan Gavrić sa 18, dok se na drugoj strani istakao Džonatan Dejvis sa 30 poena.

Domaćini su u ovom duelu igrali bez Draška Kneževića i Koste Kondića, dok na drugoj strani nije bilo Luke Bulašvilija.

Banjalučani su od početka bili konkretniji, a u četvrtoj četvrtini su u potpunosti razbili protivnika i tako došli do ubjedljivog trijumfa.

Borac, Borac potopio Bosnu u Boriku

Imran Fazlić je otvorio meč zakucavanjem za 2:0, a domaćini su brzo odgovorili preko Srđana Gavrića, Vuka Boškovića i Radoša Šešlije, koji su preokrenuli na 9:2. Gosti su uspjeli donekle prići, a na prvu pauzu se otišlo sa 22:16 za Banjalučane.

Džonatan Dejvis je na startu druge dionice smanjio na 22:18, a uzvratio mu je Aljoša Janković. Enis Memić je svojom serijom poravnao na 24:24, međutim izabranici Dragana Nikolića su odbili nalet protivnika i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 45:31 u korist Borca.

Bolji momentum crveno-plavih se nastavio i kroz treći kvartal, u kome Bosna nije uspjela uhvatiti priključak. Prednost domaćina je dodatno narasla i u posljednju dionicu se ušlo sa 73:53.

Borac je lagano priveo meč kraju, a u četvrtoj četvrtini se potpuno razgoropadio i ostavio Sarajlije na samo devet postignutih poena, naspram njihovih 30, tako da je konačan rezultat glasio 103:62.

U narednom kolu, Borac će igrati protiv Širokog u gostima, a Bosna je slobodna.

BORAC – BOSNA 103:62 (22:16, 23:15, 28:22, 30:9)

Borac: Gavrić 18, Kaningem 14, Dragojević 12, Boldvin 16, Šešlija 14 (10 sk), Ponjavić 4, Kenić 0, Bošković 8, Janković 12 (9 sk, 8 as) Reljić 5

Bosna: Islamović 1, Dejvis 30, Damadžić 0, Bajramović 5, Fazlić 9, Malešević 0, Memić 15, Mašić 2

Sudije: Stojančević, Nožinović, Kasumović

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.