U okviru 18. kola Lige BiH, Borac je na svom terenu pobijedio Promo sa 83:53 (18:8, 25:8, 21:18, 19:19).

Božo Đumić je na asistenciju Draška Kneževića lako došao do prvih poena na meču, a potom je uslijedio prazan hod sa obje strane, koga je prekinuo Si Džej Vilson i tako izjednačio na 2:2. I jedni i drugi su bili dosta nervozni u napadu, no Banjalučani su ipak pronašli pravi ritam i nakon pet minuta igre je bilo 12:4 u njihovu korist.

Dobra sekvenca Borca je natjerala Bobana Ninića na tajm-aut, nakon kojeg su njegovi izabranici primili trojku od strane Nikole Tanaskovića, a potom i od Kneževića na isteku napada, što je dovelo domaćine do dvocifrene prednosti (18:6). Bolja igra Proma u odbrani je ipak bila evidentna, no u ofanzivi su se i dalje mučili i na prvu pauzu se otišlo sa 18:8.

Borac, Borac pregazio Promo i još jednom odbranio Borik

Tanasković je nakon ofanzivnog skoka prvi bio precizan u drugoj četvrtini, a na drugoj strani je polovičan sa linije penala bio Ibrahim Mulaomerović. Knežević je još jednom “izmislio” poene za “Crveno-plave”, ispratio ga je Džonatan Dejvis, a onda je Aljoša Janković dodatno povećao prednost Banjalučana na 28:9.

Odličnu seriju Borca su prekinuli Nedim Mustafica i Vilson, ali izabranici Dragana Nikolića su se vrlo brzo vratili u ritam, te je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 43:16.

Domaćini su i uvodu trećeg kvartala bili nešto raspoloženiji, Tanasković je bio agresivan u napadu, dok je Antonio Vejd sa nekim dobrim potezima pokušavao u život vratiti ekipu iz Donjeg Vakufa. Ni jedni ni drugi generalno nisu lako kreirali poene, što je više odgovaralo Nikolićevom timu, koji je na četiri minuta do kraja perioda imao +28 (55:27).

Borac je u nastavku odličnu odbranu pretvarao u laganu realizaciju i postajalo je sve jasnije da će bodovi ostati u “Boriku”. U posljednjih deset minuta se ušlo sa 64:34.

Četvrta dionica nije donijela nikakve značajnije promjene na parketu, Banjalučani su uspjeli iskontrolisati rezultat i u konačnici slaviti sa 83:53.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Tanasković sa 23, dok su se na drugoj strani istakli Vilson i Miloš Kostić sa po deset poena. Borac je zabilježio svoj šesti trijumf iz 15 mečeva, dok je Promo doživio deseti poraz iz 17 odigranih duela u Ligi BiH.