U okviru drugog kola Druge ABA lige, Borac je savladao Podgoricu sa 70:55. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Stefan Kenić sa 13, a pratili su ga Diante Boldvin i Radoš Šešlija sa po 12 poena.

Banjalučanima je ovo druga pobjeda iz dva meča, dok je tim iz glavnog grada Crne Gore sada na polovičnom učinku iz istog broja susreta. U narednom kolu, crveno-plavi će osmog novembra u balonu u Osijeku igrati protiv Zlatibora, a Podgorica će isti dan odmjeriti snage sa Sparsom.

Borac je od samog početka nametnuo svoj ritam igre u napadu i zaustavio najjača protivnička oružja na drugoj strani parketa. Podgoričani su u par navrata zaprijetili, ali ni u jednom momentu nisu uspjeli uhvatiti potpuni priključak i preokrenuti rezultatski plus u svoju korist.

Borac, Borac pružio još jednu odličnu partiju i stigao do nove pobjede u Drugoj ABA ligi

Borac je odlično otvorio meč i nakon što je Stefan Kenić pogodio oba slobodna bacanja, u četvrtom minutu je na semaforu stajalo 8:0 za Banjalučane. Diante Boldvin je bio sjajan, a situacija se nije previše promijenila u nastavku i crveno-plavi su na prvu pauzu otišli sa +7 (17:10).

Izabranici Dragana Nikolića su i drugi kvartal startovali bolje. Uveli su Ognjena Čarapića u problem sa ličnim greškama, a Nikola Janković je bio potpuno zaustavljen.

Poene je za Podgoričane najviše kreirao Ismet Sejfić, koji je bio jedini raspoložen, a bosanskohercegovački predstavnik je nastavio u odličnom tempu i poslije 20 minuta igre je na semaforu stajalo 37:23.

Boldvin je na početku treće četvrtine polovičnim učinkom sa linije slobodnih bacanja doveo svoj tim do +15 (38:23) i Borac je nastavio u boljem ritmu te je poslije trojke Kenića na polovini perioda bilo +18 (47:29) za njih.

Nebojša Bogavac je reagovao tajm-autom, nakon kojeg su njegovi košarkaši zbili redove i u par navrata zaprijetili, no Banjalučani su to odbili i u posljednjih deset minuta se ušlo pri rezultatu 55:43.

Četvrta četvrtina je protekla u održavanju prednosti ekipe iz grada na Vrbasu, koja je u konačnici slavila sa 70:55.

Borac – Podgorica 70:55 (19:10, 18:13, 18:20, 15:12)

Borac: Boldvin 12, Šešlija 12, Kenić 13, Kondić 7, Pažin 11, Knežević 11, Reljić 2, Kaningem 2, Janković 0, Bošković 0, Gavrić 0

Podgorica: Sejfić 10, Korać 7, Janković 12, Langović 5, Čarapić 9, Kaluđerović 2, Kovačević 4, Paunović 4, Vulević 2

Sudije: Ćalić, Matić, Mison