U sklopu 12. kola Druge ABA lige banjalučki Borac odmjerio je snage protiv crnogorskog Lovćena, a nakon više nego zanimljive utakmice pun plijen pripao je sastavu Dragana Nikolića rezultatom 90:71 (28:17, 22:23, 17:20, 23:11).

Fantastično otvaranje susreta ekipe iz Banjaluke na krilima sjajnog šuta za tri poena u režiji Srđana Kočića i Đorđa Simeunovića dovelo je Borac u situaciju da povede 21:6. Trebalo je na drugoj strani košarkašima Lovćena da malo konsoliduju svoje redove, pa su preko Vasilija Kneževića i Mašana Vrbice poslije uvodnih deset minuta spustili prednost rivala na pristojnih “-11” (28:17).

Početak drugog kvartala u potpunosti je pripao američkom plejmejkeru Džonatanu Dejvisu koji je zasipao koš rivala sa svih pozicija, pa je opet odveo Borac na velikih “+15” (37:22). Poprilično sličan scenario kao u prvoj četvrtini viđen je i u drugoj dijelu drugog perioda igre kada su se Miloš Popović i Rodi Troj Piters pobrinuli da minimalnom razlikom budu bolji u drugom dijelu igre, pa su igrači oba tima put svlačionica na petnaestominutnu pauzu otišli rezultatom 50:40 u korist izabranika Nikolića.

U trećoj četvrtini ranije pomenutima Popoviću i Pitersu pridružio se Milutin Đukanović paljbom van linije 6,75m, pa je Lovćen na minut prije kraja ovog perioda igre zaostajao samo četiri poena (63:59), ali konačan rezultat pred odlučujućih deset minuta postavio je Hejden Leskol.

Borac je uprkos deficitu i u trećem kvartalu u posljednju četvrtinu ušao vođstvom “+7” (67:60).

Borac, Borac rafalnom paljbom Simeunovića osvojio vrh Cetinja i porazio Lovćen

Uslijedilo je deset minuta u kojima je trebalo da se sazna ime pobjednika ovog susreta, a sve snage u trijumf Borca uložio je fantastični nekadašnji bek Mege, Simeunović za kojeg košarkaši Lovćena zaista nisu imali apsolutno nikakvo riješenje.

Na drugoj strani u reketu Borca sjajne poteze prikazivao je centar tima sa Cetinja, Popović, poslije čega je uslijedila minuta odmora pozvana sa klupe banjalučkog sastava. To je i te kako urodilo plodom, jer su poslije toga Banjalučani došli do nekoliko uzastopni postignutih lakih poena preko Draška Kneževića i Bože Đumića, pa je morao odreagovati Petar Jovanović sa klupe Lovćena.

Nadu Lovćenu šutem za tri poena vratio je Popović, ali nije imao Lovćen snage za potpuni preokret, pa je na kraju tim iz Republike Srpske upisao deveti trijumf u dosadašnjem dijelu sezone, a crnogorski sastav i matematički poslao u plej-aut Druge ABA lige rezultatom 90:71.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Đorđe Simeunović sa 24 poena i 11 skokova, Hejdon Leskol postigao je 17, a pratio ga je Džonatan Dejvis ubacivši 16 poena. U poraženom sastavu istakao Miloš Popović novim dabl-dabl učinkom u vidu 19 poena i 13 skokova.

U posljednjem kolu regularnog dijela sezone Druge ABA lige banjalučki tim odmjeriće snage protiv Mladosti iz Zemuna, dok će Lovćen trijumf tražiti protiv “fenjeraša” Heliosa.