Košarkaši Sutjeske su u okviru 11. kola Druge ABA lige savladali ekipu Borca rezultatom 75:74. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Radosav Spasojević sa 20 poena, dok se kod Banjalučana istakao Aljoša Janković sa 11 poena.

Borcu je ovo bio tek drugi poraz, te se sada sa MZT-om nalaze na diobi prvog mjesta. Što se Sutjeske tiče, njima je ovo bila sedma pobjeda i uz četiri poraza se nalaze na diobi četvrte pozicije.

Nikšićane je na ovom meču predvodio Darko Vujačić, jer je dosadašnji glavni trener ovog tima Velimir Gašić otpušten zbog loših rezultata u domaćem šampionatu.

Borac, Borac se obrukao u posljednjoj četvrtini, Sutjeska fantastično preokrenula

Kapiten Borca Draško Kneževiće je poenima otvorio ovaj meč, a uzvratio je Miloš Koprivica sa druge strane. Zatim je poentirao Radoš Šešlija banjalučki tim, a sa druge strane je Adi Zahiragić odgovorio trojkom za Sutjesku, te su poenima Radosava Spasojevića poveli sa 7:4.

Nakon toga je uslidila odlična serija Banjalučana od 9:0, čime su totalno preokrenuli utakmicu u svoju koristi, a do kraja prve dionice su imali sedam poena prednosti (20:7).

Druga četvrtina je bila još ubjedljivija za izabranike Dragana Nikolića. Do kraja prvog poluvremena je uslijedila odlična igra Borca, te su uspjeli maksimalno iskoristiti greške protivnika, pa su na veliku pauzu otišli sa viškom od 15 poena (48:33).

Slično je bilo i tokom treće dionice (64:44), a onda je Sutjeska u posljednjoj četvrtini izazvala nemir kod Banjalučana, pošto su u prvih pet minuta napravili seriju od 15:0 za svega pet poena minusa (64:59).

Srđan Gavrić je pogodio jedno slobodno bacanje čime je prekinuo crni niz promašaja Borca, ali su već u narednom napadu Nikšićani odgovorili preko Ilije Varajića za 65:61. U nastavku Banjalučani nikako nisu uspijevali da pogode iz igre, a na minut do kraja Vladimir Tomašević donosi Sutjesci samo dva poena manjka (72:70).

Ušlo se u vrlo neizvjesnu završnicu. Kosta Kondić je na 40 sekundi do kraja pogodio prvi koš iz igre, a onda je Marko Ćalić uzvratio trojkom za -1 (74:73).

Borac je prokockao i naredni napad, a onda je u posljednjoj sekundi Tomašević ubacio vrlo težak šut pod košem i Nikšićani su došli do neviđenog preokreta i ogromnog slavlja u Širokom Brijegu.

U narednom kolu Borac igra protiv MZT-a, dok će Sutjeska odmjeriti snage sa Zlatiborom iz Čajetine.

BORAC – SUTJESKA 75:74 (20:13, 28:20, 16:11, 10:31)

Borac: Gavrić 4, Kaningem 5, Boldvin 10, Knežević 10, Kondić 9, Šešlija 9, Ponjavić 2, Kenić 8, Bošković 6, Janković 11

Sutjeska: Zahiragić 4, Varajić 4, Koprivica 10, Ćalić 7, Vujović 2, Bojić 2, Spasojević 20, Tomašević 19, Vujošević 0, Vojinović 4, Simić 3