U trećem kolu Lige 6, banjalučki Borac demolirao je Široki Brijeg na parketu dvorane “Borik” rezultatom 98:63 (30:21, 22:18, 31:11, 15:13).

Na samom početku susreta raspoloženi košarkaši banjalučkog sastava ostvarili su prednost 8:0 preko na krilima Nikole Tanaskovića koji je radio apsolutno sve na parketu, od dominacije u protivničkom reketu, preko skokova, do asistencija za saigrače.

Ovo je izazvalo reakciju sa klupe Širokog Brijega u vidu minute odmora, ali to nije mnogo pomoglo gostujućem timu gdje je Aron Tomas vodio bitku iz kategorije “sam protiv svih”. Najveću prednost sastav Dragana Nikolića imao je poslije poena Srđana Kočića (18:6), a nakon uvodnih deset minuta igre semafor je pokazivao 30:21.

Početak drugog kvarta otvoren je u nešto sporijem ritmu usljed festivala promašaja viđenih od strane košarkaša oba tima, ali kada je još jednom na parketu pojavio Tanasković dešavale su se dobre stvari po banjalučki sastav, pa se razigrao i Draško Knežević.

U ekipi Širokog Brijega Lovro Buljević pridružio se već pomenutom Tomasu, ali Borac je na veliki odmor otišao sa +13 (52:39).

Borac, Borac sjajnim izdanjem pregazio Široki Brijeg, Tanasković flertovao sa tripl-dabl učinkom

Petnaestominutni odmor je mnogo više prijao Borcu, a nakon što je Kočić u vrlo kratkom vremenskom intervalu vezao dvije trojke bilo je jasno da se ova utakmica pretvara u jednosmjernu ulicu.

Sredinom treće četvrtine Banjalučani su ostvarili ogromnih +20 (61:41) i da stvar bude gora po Široki Brijeg, domaći tim nije se zaustavio na tome, pa je pred posljednju četvrtinu rezultat bio 83:50.

Četvrta četvrtina predstavljala je čistu formalnost, što je otvorilo mogućnost treneru Nikoliću da priliku dobiju i rezervisti, a u međuvremenu se razigrali i Džonatan Dejvis, te Hejden Leskol.

Jure Zubac i Patrik Rambert pokušavali su razigrati saigrače, ali njihov govor tijela davao je do znanja da čekaju posljednji zvuk sirene koja označava istek regularnih 40 minuta utakmice, a konačan rezultat meča bio je 98:63.

Fantastičnom partijom epitet najboljeg igrača zaradio je Nikola Tanasković koji je osim 29 postignutih poena uz fantastičan procenat šuta iz igre (9/12) uhvatio i 12 skokova, čemu je pridodao i pet asistencija. Hejden Leskol brojao je do 14, dok su Srđan Kočić i Džonatan Dejvis ubacili po poen manje.

U poraženom sastavu Aron Tomas i Jure Zubac ubacili su po 13 poena, a Patrik Rembert je postigao dva poena manje.

Naredno kolo bosanskohercegovačke Lige 6 Borac vodi u Zenicu gdje će banjalučki sastav odmjeriti snage protiv Čelika, dok Široki Brijeg na domaćem parketu dočekuje Leotar.