Borac u izuzetno tvrdom meču i neizvjesnoj završnici uspio nadjačati Čelik

U okviru devetog kola Lige 6, Borac je na svom terenu savladao Čelik sa 68:65 (13:15, 20:19, 17:14, 18:17).

Banjalučani su tako zabilježili svoju šestu pobjedu iz devet mečeva u završnici domaćeg šampionata, a Zeničani su sada na omjeru od dva trijumfa i sedam negativnih rezultata.

Utakmica je počela dosta tvrdo i prvi poeni su viđeni tek nakon tri minuta igre, kada je trojku za goste pogodio Milivoje Božović. Prazan hod Banjalučana je trajao još gotovo minut, a onda ga je sa linije slobodnih bacanja prekinuo Draško Knežević, koji je smanjio na 3:2. U nastavku se uglavnom igralo slično, a Čelik se nešto bolje snalazio i na prvu pauzu otišao sa +2 (15:13).

I jedni i drugi su u drugoj dionici bili za nijansu raspoloženiji u napadu. Aleksandar Radukić i Džonatan Dejvis su prvi poentirali za Borac, a na drugoj strani su aktivni bili Božović i Haris Delalić, kojima su se pridružili Srđan Gavrić i Haris Ćurevac. Nikola Tanasković i Knežević su još poentirali za “Crveno-plave”, a nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 34:33 u korist gostujućeg sastava.

bozovic celikkkk 1

U trećem kvartalu se do poena dolazilo na još teži način nego ranije. Prva dva minuta nije bilo uspješne realizacije, a onda je Đorđe Simeunović sa penala vratio rezultatski plus na stranu Banjalučana (35:34). Bezidejnost se nastavila, a Knežević je nešto kasnije povećao na 37:34, da bi potom Ćurevac i Anes Podojak napravili seriju kojom su “Crno-crveni” otišli na +2 (39:37). Srđan Kočić je izjednačio, a Borac je u finalnih deset minuta ušao sa prednošću od +2 (50:48), nakon što je Aljoša Janković u kontri pronašao Tanaskovića.

Ranko Križanović je na startu odlučujuće četvrtine poravnao na 50:50, a Gavrić je nedugo potom pogodio za tri za 53:50. Simeunović i Hejden Lesko su preokrenuli na 54:53, a Lesko je onda povećao na 56:53. Banjalučani su ušli u nešto bolji momentum, te su na nešto manje od tri minuta do kraja imali +6 (66:60). Ipak, izabranici Josipa Pandže su preko Delalića i Božovića prišli na samo -1 (66:65) na oko minut i po do kraja, ali se ispostavilo da nisu imali snage za potpuni preokret, pa je ekipa iz grada na Vrbasu u konačnici slavila sa 68:65.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Tanasković sa 17, dok se na drugoj strani istakao Božović sa 22 poena.