Borac u posljednjim minutama prosuo u vodu tri boda protiv Širokog Brijega

U okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Borac i Široki Brijeg remizirali su na “Gradskom stadionu” rezultatom 1:1.

Prvo uzbuđenje na utakmici viđeno je već u petoj minuti. Almedin Ziljkić je ubacio loptu u šesnaesterac Širokog Brijega, stvorila se gužva u petercu i domaći su signalizirali igranje rukom, ali je glavni sudija na meču Ermin Sivac samo odmahnuo rukom.

Četiri minute kasnije ponovo je zaprijetio Borac. Goran Zakarić je prošao po lijevoj strani i odigrao povratnu na 16 metara gdje je sam bio Dejan Meleg, međutim njegov udarac otišao je visoko preko gola.

a ziljkic

Dominirao je Borac tokom čitavih 45 minuta u prvom poluvremenu i već sljedeću šansu imali su u 12. minuti kada je udarac Zakarića u korner odbio golman gostiju Dario Miškić.

Napadi „crveno-plavih“ isplatili su se u 15. minuti kada je Borac poveo sa 1:0. Marko Brtan je gurnuo loptu u prostor za Jovu Lukića koji se izborio sa odbranom Širokog Brijega i „kao na tacni“ poslužio Ziljkića kojem nije bilo teško da proslijedi loptu u gol.

ziljkic

Prvu situaciju vrijednu pomena ispred gola Bojana Pavlovića gosti su imali u 20. minuti. Stjepan Radeljić je izveo slobodni udarac sa distance, ali je na mjestu bio golman Borca i uhvatio loptu. Tri minute kasnije Meleg je sa slične distance izveo slobodnjak na drugoj strani, no nije uspio savladati Miškića.

Nisu igrači Širokog Brijega uspjevali organizovati konkretan napad tokom prvog dijela, vezni igrači iz „Velikana iz PlatonoveAleksandar Vojnović i Marko Brtan kontrolisali su igru i posjed.

Mogli su domaći i sa većom prednosti na odmor, pošto su u 39. minuti propustili da iskoriste kolosalnu šansu. Vojnović je prebacio stranu do Ziljkića koji je uposlio Subića, lijevi bek je ušao u kazneni prostor „Širokog“ i odigrao povratnu do Lukića čiji udarac sa pet metara zaustavlja Miškić.

vojnovic

Prvu šansu u drugom poluvremenu ponovo je imao Borac. Lukić je istrčao kontranapad, napravio sebi prostor za udarac, ali je ipak bio neprecizan. Zaprijetili su i gosti u 57. minuti, međutim i tada je Mate Stanić šutirao preko gola.

Sve je u 65. minuti odradio Vojnović za Borac, sjajnom dugom loptom spojio Zakarića sa golom Širokog Brijega, ali krilni napadač domaćih u situaciji jedan na jedan sa Miškićem nije uspio savladati golmana gostiju koji je sjajno reagovao.

Gotovo identična situacija ponovila se u 70. minuti, Vojnović je novim pasom uposlio Zakarića, on je prihvatio dobro prsima, ali sada je pri šutu izblokiran od strane nekog od defanzivaca Širokog Brijega.

subic

Mogao je Siniša Dujaković u 82. minuti iznenaditi Miškića, pokušao je sa distance jednim lob udarcem, no golman Širokog Brijega uz manje probleme ipak je uhvatio loptu. Opasno je bilo pred golom Borca pet minuta prije kraja. Ivan Ikić je izveo slobodni udarac preko živog zida, međutim lopta je otišla preko gola.

Mogao je Lukić završiti sve u 87. minuti, ali je bio neprecizan nakon dobrog centaršuta Zakarića. I onda u 90. minuti šok za Borac na “Gradskom stadionu“. Ubačena je lopta u šesnaesterac, a Ikić sjajnim trzajem glavom matirao nemoćnog Pavlovića i izjednačio rezultat na 1:1. Do kraja nije ostalo mnogo i na semaforu je ostao taj rezultat.

U sljedećem kolu Borac gostuje u Krupi na Vrbasu, dok Široki Brijeg dočekuje Slobodu.

Borac: Pavlović, Milojević, Subić, Dujaković, Jovanović, Brtan, Vojnović, Meleg (od 51. Čavić), Ziljkić (od 75. Kujundžić), Zakarić, Lukić.

Široki Brijeg: Miškić, Medić (od 74. Begić), Obšivač, Ćorić, Jurilj, Jović (od 59. Angelov) , Marić, Stanić, Radeljić, Jurić od 59. Nikić), Pervan (od 74.Vukoja).