borac

Košarkaši Borca pobijedili su ekipu Bosne u Sarajevu rezultatom 91:74 u okviru petog kola Lige Bosne i Hercegovine. Najefikasniji na utakmici bio je košarkaš Bosne Nedžad Muratović.

Izabranici Dragana Nikolića odlično su otvorili utakmicu i poveli u uvodnim momentima sa 6:0. Od tog momenta uslijedila je serija domaćih od 7:0, a trojku i za dva je pogodio Enis Memić. Rezultat se smjenjivao u prvoj četvrtini koja je na kraju završena polaganjem Draška Kneževića 25:21 u korist Borca.

Slično kao i na početku, drugi kvartal gostujući košarkaši otvorili su bolje, a nakon novih poena Kneževića Borca je pobjegao na +8 (29:21). Nisu se predavali ni izabranici Ahmeta Pašalića koji su se jako dbro rezultatski držali u ovim momentima, da bi uspjeli da na veliki odmor odu i sa prednošću od 44:43.

Borac, Borac u posljednjoj četvrtini slomio otpor Bosne i nastavio pobjednički niz

U nastavku nastavljena je veoma rezultatski gusta utakmica, a pred kraj treće četvrtine košarkaši Sarajeva su se uspjeli malo odvojiti na 62:56, da bi u posljednjim sekundama Kosta Kondić ubacio trojku i Borac je napravio preokret i u posljednju četvrtinu ušao sa dva poena razlike (66:64).

Posljednja četvrtina donijela je znatno rastrčaniju i poletniju igru gostiju iz Banjaluke. Poslije dvije minute igre trojku je postigao Đorđe Pažin (74:65), da bi još dva precizna šuta izvan linije 6,75m bila uspješna, a kreatori ovog puta bili su Kondić i Vuk Bošković. U ovim momentima Borac je slomio veoma dobar otpor domaćih košarkaša i u finišu utakmice ušao bez pritiska te na kraju slavio sa 91:74.

Najefikasniji na utakmici bio je Nedžad Muratović sa 24 poena, dok je u pobjedničkom timu Kosta Kondić pogodio je 22 poena.

BOSNA – BORAC 74:91 (21:25, 23:18, 20:23, 10:25)

Bosna: Islamović 7, Mićović 11, Fazlić 6, Memić 5, Bulašvili 21, Muratović 24.

Borac: Gavrić 2, Knežević 16, Kondić 22, Šešlija 10, Kenić 11, Kaningem 10, Pažin 6, Dragojević 0, Bošković 9, Janković 3, Reljić 2.

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu možete pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.