Borac u Trebinju savladao Leotar, golove postigli Meleg i Lukić iz jedanaesterca

U okviru osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine, Borac je na “Policama” savladao Leotar sa 2:1 i tako se plasirao u narednu fazu takmičenja.

Podsjećamo, prvi učesnik četvrtfinala je Sloboda, koja je danas nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedila Zrinjski.

Crveno-plavi su od samog početka nametnuli svoj tempo i uvod je pripao njima, a konkretniju igru su pretvorili u vođstvo u 20. minutu, kada je precizan bio Dejan Meleg.

Trebinjci nisu uspijevali stvoriti situaciju iz koje bi poravnali, a Banjalučani su u 36. minutu povećali na 2:0. Gol je iz jedanaesterca postigao Jovo Lukić i tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Početkom drugog poluvremena, izabranici Nemanje Miljanovića su relativno mirno čuvali prednost i činilo se da Leotar nije blizu pogotka.

Ipak, Trebinjci su uspjeli smanjiti u 80. minutu, kada je gol dao Zoran Milić.

Tako su uveli meč u nešto neizvjesniju završnicu, međutim nisu imali snage da dođu do izjednačenja ili preokreta, pa je aktuelni šampion Bosne i Hercegovine postao tim koji će naći svoje mjesto među osam najboljih. U 88. minutu, jedan igrač Leotara je dobio crveni karton.

Što se tiče Premijer lige BiH, Banjalučani će u sljedećem kolu na “Gradskom stadionu” dočekati Posušje, a Leotar će gostovati protiv Tuzla sitija.