U prvom od dva meča četvrtfinala Druge ABA lige, Borac je pobijedio Podgoricu sa 90:86 (20:19, 27:23, 13:25, 30:19).

Pavle Titić je otvorio meč sa dva poena za Podgoricu, a na drugoj strani je trojkom odgovorio Hejden Leskol. Uspješnu realizaciju su potom izmijenjali Miloš Koprivica i Nikola Tanasković, koš za koš se igralo i u nastavku, pa je na polovini perioda bilo neriješeno, 10:10. Ni jedni ni drugi se nisu uspili odlijepiti ni u daljem toku prve dionice, a Banjalučani su ipak bili za nijansu efikasniji i na prvu pauzu su otišli sa minimalnom prednošću (20:19).

Borac je na početku drugog kvartala povezao četiri pogotka van linije 6,75m, a precizni su bili Aljoša Janković, dva puta Džonatan Dejvis i Đorđe Simeunović. Izabranici Dragana Nikolića su lakše dolazili do napadačkih rješenja, imali su dobar protok lopte, a nakon što ih je Draško Knežević na dva i po minuta do odlaska na veliki odmor odveo na +11 (44:33), činilo se da je momentum u potpunosti na njihovoj strani. Ipak, tim iz glavnog grada Crne Gore je dodao gas, te bolje zatvorio prvo poluvrijeme, nakon čijeg završetka je na semaforu stajalo 47:42 za ekipu iz grada na Vrbasu.

Borac, Borac za nijansu bolji od Podgorice u prvom meču četvrtfinala Druge ABA lige

Bolji ritam u koji je ušla Podgorica se nastavio i u trećoj četvrtini. Novak Musić i Koprivica su smanjili na 47:46, a sastav koga sa klupe predvodi Zoran Kašćelan je zatim čvrstom odbranom i odličnom igrom u tranziciji potpuno poremetio i neutralisao protivnike. Banjalučani su griješili u napadu, nekoliko puta su napravili korake, što je crnogorski predstavnik iskoristio i došao do +5 (54:49) na nešto manje od šest minuta do kraja perioda.

Nikolić je zatražio tajm-aut, a nakon njega je Leskol atraktivno izbacio čuvara iz ravnoteže i pogodio veoma bitnu trojku za svoj tim. Činilo se da će ovo pomoći Borcu da se vrati u tempo koji im odgovara, ali Kašćelanovi košarkaši su odbili nalet “Crveno-plavih”, a Koprivica je nešto kasnije pogodio za tri i tako postavio rezultat kojim se ušlo u odlučujućih deset minuta, 67:60 za Podgoricu.

Tanasković je pogodio trojku za Borac, a Džastin Robinson dugu dvojku za Podgoričane na otvaranju četvrte dionice. Precizan van linije 6,75m je bio i Dejvis, a na drugoj strani je Ognjen Čarapić, koji je tokom čitavog meča sjajno razigravao saigrače, pronašao Koprivicu na lakom polaganju. Problem za crnogorski tim je bio rani ulazak u bonus, što su Banjalučani počeli koristiti i na pet minuta do kraja su smanjili na -1 (77:76), a veoma brzo je došlo i do preokreta (78:77).

Leskol i Simeunović su povećali na 81:77, a prazan hod Podgorice je trojkom prekinuo Robinson. Ipak, Borac je nastavio dolaziti do lake realizacije, pa je na dva minuta do kraja bilo 88:83 za njih. Vladimir Tomašević je sa linije slobodnih bacanja smanjio na 88:85, a na isti način i na 89:86 pri ulasku u posljednji minut.

Dejvis nije iskoristio šut za tri, ali ni crnogorski klub nije uspio doći do poena na drugoj strani. Simeunović je bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja i ispostavilo se da je postavio i konačan rezultat prve utakmice, 90:86.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio upravo Simeunović sa 20, dok se na drugoj strani istakao Koprivica sa 19 poena.

Drugi meč ove dvije ekipe je na programu za dva dana.