Borac je u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Rudar kao domaćin rezultatom 1:0. Jedini gol na meču postigao je Jovo Lukić u 26. minuti.

Banjalučani su bili bolji od prvog minuta i imali loptu u svom posjedu, ali je prvu šansu imao Rudar kada je nakon udarca Žozefa Amoe Dino Ćorić loptu izbacio sa gol linije. Ipak, domaći su u 26. minuti iskoristili kada je Goran Zakarić spustio glavom jedan centaršut Jove Lukića, a Dejan Meleg loptu poslao u mrežu.

U nastavku Borac je kontrolisao utakmicu u većem dijelu, imao nekoliko prilika prije svega Zakarića da dođe i do ubjedljivijeg trijumfa, ali je na kraju ostalo na semaforu 1:0 za domaće.

Borac, Borac za rođendan navijačima poklonio pobjedu, gol Melega dovoljan za tri boda

Otvaranje susreta nije donijelo mnogo uzbuđenja, Borac je imao loptu u svojim nogama, ali je na prvi udarac čekao do osme minuta kada je Nikola Dujaković bio neprecizan. Samo minut kasnije gosti su imali veliku priliku. Predrag Zekanović je ušao u šesnaesterac i centrirao, a s druge stative Žozef Amoa je već matirao Nikolu Ćetkovića, no Dino Ćorić je bio iza njega i sa gol linije otklonio opasnost.

Borac je u 11. minuti zaprijetio preko Milana Vušurovića kada je crnogorski fudbaler šutirao nakon kombinovanja sa Dejanom Melegom, no siguran je bio Aleksandar Šćekić.

Utakmica je u 21. minuti kratko prekinuta, jer su “Lešinari” spremili koreografiju koja je uključivala “dimnu zavjesu” povodom 34. rođendana navijačke grupe.

Borac je do prednosti stigao u 26. minuti. Jovo Lukić je centrirao sa lijeve strane na drugu stativu, Goran Zakarić je glavom spustio na peterac odakle je Meleg bez problema loptu proslijedio iza leđa Šćekića.

Na isteku pola sata igre Lukić je ponovo šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je na mjestu tada bio golman gostiju. Do odmora, Banjalučani su u 41. minuti mogli uduplati prednost, ali je Meleg iz slobodnog udarca šutirao pored gola.

Početak drugog poluvremena ponovo nije donio atrativnu igru. Rudar je svoju šansu čekao iz kontranapada, dok je Borac pokušavao kroz posjed. Banjalučani su imali šansu u 58. minuti kada je Zekanović loše reagovao u svom šesnaestercu, a Lukić šutirao iz prve, no Šćekić je bio na oprezu.

Dvije minute kasnije Rudar je mogao do izjednačenja. Kombinovali su po desnoj strani Nemanja Marić i Amoa, stigla je lopta na 11 metara do Luke Kulenovića koji je iz dobre pozicije loše zahvatio loptu.

U 62. minuti Borac je imao dobar napad. Marko Kujundžić je centrirao s lijeve strane, a Lukić pao u kaznenom prostoru. Nije se oglasio Elvis Mujić, no u nastavku je lopta stigla do Gorana Zakarića koji je postigao pogodak. Ipak, on je poništen jer je bivši igrač Partizana bio u nedozvoljenoj poziciji.

Čuvao je Borac u nastavku prednost, dok je Rudar pokušavao kako je vrijeme odmicalo da preuzme inicijativu i dođe do izjednačujućeg gola, međutim sve prilike su završavale na štoperskom paru Vojnović-Bošnjak, ili su centaršutevi iz neizgrađenih pozicija išli u ruke Ćetkovića.

Borac je tako stigao do svog 26. boda u prvenstvu, a u narednom kolu gostuje Radniku u Bijeljini. Rudar s druge strane dočekuje Tuzlu siti.