Borusija Menhengladbah demolirala Šahtjor (VIDEO)

U okviru trećeg kola grupe B Lige šampiona Borusija iz Menhengladbaha nanijela je težak poraz ukrajinskom Šahtjoru rezultatom 6:0.

Mreže su mirovale samo uvodnih nekoliko minuta, a već u osmoj minuti meča Alasan Plea iskoristio je dodavanje Stefana Lajnera i pospremio mrežu u donji ugao gola Šahtjora za 1:0.

Nije mnogo vremena prošlo, a uz dozu nedostatka sreće defanzivac Šahtjora Valerij Bondar postigao je autogol nakon što je promijenio smjer lopte Kristofa Kramera upućene prema mreži ukrajinskog sastava u 17. minuti meča.

U 26. minuti Alasan Plea postigao je fantastičan pogodak i uvećao vođstvo njemačkog tima na 3:0. On je majstorski iskoristio prostor koji su mu ostavili defanzivci Šahtjora i topovskim udarcem sa 20 metara smjestio loptu u mrežu golmana Anatolija Trubina koji je svojom paradom dodatno uljepšao ovaj pogodak.

Ređale su se prilike fudbalera Borusije kao na traci sve do 44. minute kada su novim golom uvećali vođstvo na 4:0 pred sam odlazak u svlačionicu. Jonas Hofman je izveo korner, a najsnalažljiviji u srcu šesnaesterca bio je Remi Bensebaini čiji udarac glavom je prvo spriječen, a potom je na “popravnom ispitu” smjestio loptu u mrežu Šahtjora.

Iako su stvari bile poprilično jasne već nakon uvodnih 45 minuta, “njemački mentalitet” nije dopustio fudbalerima Menhengladbaha da se zaustave, a njihovi napadi uspješno su urodili plodom po peti put na ovom meču tokom 65. minuta meča.

Lopta je stigla do Larsa Štindla na šesnaest metara od gola, a zatim je upravo Štindl preciznim udarcem smjestio u desni donji ugao iza leđa Trubina.

Za kompletan debakl Šahtjora pobrinuo se još jednom na ovom meču Alasan Plea kojem je nakon intervencije VAR tehnologije upisan i treći pogodak čime je kompletirao “het-trik”.

Nakon sjajne asistencije Markusa Tirama kroz kompletnu odbranu ukrajinskog sastava, Plea je uputio prizemni udarac u donji lijevo ugao Šahtjora i postavio konačan rezultat 6:0.

Ovom istorijskom pobjedom fudbaleri Menhengladbaha preuzeli su prvo mjesto na tabeli grupe B, a u narednom kolu očekuje ih još jedna utakmica sa Šahtjorom, ovaj put na njemačkom tlu.

Šahtjor: Trubin, Dodo, Bondar, Kočolava, Kornijenko, Majkon (Stepanenko), Antonio (Alan), Solomon, Marlos (Kovalenko), Tete, Tajson (Moraeš)

Borusija Menhengladbah: Somer, Lajner (Lang), Hinter, Elvedi (Jančke), Bensebaini, Kramer, Hofman (Lazaro), Nojhaus, Štindl (Volf), Plea (Traore), Tiram