Bosna i Hercegovina nemoćna sa desetoricom protiv Poljske

Bosna i Hercegovina poražena je u “A” grupi Lige nacija i drugi put od reprezentacije Poljske. Ovaj put Poljaci su bili bolji u Krakovu rezultatom 3:0, a velika prednost za domaće bilo je i to što su od 15. minute imali igrača više.

Odlučujući momenat na utakmici desio se 15. minuti kada je Anel Ahmedhodžić faulirao Roberta Levandovskog kao zadnji igrač odbrane i zaradio direktno isključenje. Tu prednost domaći su iskoristili u 40. minuti kada se upravo Levandovski snašao najbolje u gužvi i sa 11 metara matirao Ibrahima Šehića. Na 2:0 povisio je u nadoknadi prvog poluvremena Kerol Lineti kada je preciznim udarcem glavom pogodio metu i postavio rezultat prvog poluvremena 2:0.

Jedini pogodak u drugom poluvremenu djelo je sjajnog napadača Bajerna iz Minhena. Ponovo je ostao nemarkiran početkom drugog dijela u šesnaestercu gostiju i lagano pogodio za konačnih 3:0 za Poljsku.

U prvom duelu ove dvije ekipe Poljska je pobijedila 2:1 u Bosni i Hercegovini.

Poljska je u večerašnjem duelu nastupila sa sljedećim igračima: Šćesni, Glik, Bednarek, Reca, Kedziora, Goralski, Lineti, Grosicki, Klih, Jožvijak, Levandovski.

Bosna i Hercegovina je igrala u postavi: Šehić, Ahmedhodžić, Saničanin, Kolašinac, Cipetić, Hadžiahmetović, Cimirot, Pjanić, Višća, Krunić, Džeko.

Opširnija dešavanja sa utakmice možete pročitati ispod.

UŽIVO:

90′ Kraj. 3:0 za Poljsku.

90′ Ponovo dobra prilika za Poljsku. Mnogo je igrača bilo tu oko gola Šehića i lopta odlazi u korner.

78′ Gužva je u šesnaestercu Bosne i Hercegovine, ali odbrana otklanja opasnost.

71′ Goralski daleko od gola Šehića.

67′ Zamalo je sada Cipetić iznenadio golmana Poljske. Bio je to pokušaj između šuta i centaršuta i lopta je završila na mreži gola domaćih.

63′ Kombinuju gosti u šesnaestercu, no međutim lopta završava u rukama Šćesnog.

57′ Grosicki šutira, ali Šehić ponovo spašava svoj gol.

54′ Ponovo napadač Poljske sam u šesnaestercu. Ovaj put Šehić brani udarac.

52′ 3:0 Levandovski. Mateuš Klih je ubacio u šesnaesterac, a napadač Bajerna iz Minhena otvorio stopalo i pogodio lagano za vođstvo 3:0.

46′ Počelo je drugih 45 minuta.

45′ Poluvrijeme u Krakovu. Poljska vodi rezultatom 2:0.

45+1′ 2:0 za Poljsku. Levandovski je poslao lob pas ka Kerolu Linetiju koji je pobjegao odbrani Bosne i Hercegovine i dobrim udarcem glavom pogodio mrežu gostiju.

43′ Grosicki je zaprijetio, ali je Šehić bio oprezan.

40′ Poljska vodi 1:0. Gužva je bila tu u šesnaestercu gostiju, a Levandovski pokazao zašto je najbolji napadač današnjice i matirao Šehića za vođstvo svoje reprezentacije.

39′ Edin Višća je dobro šutirao, a Šćesni izbacio loptu van okvira gola.

35′ Branimir Cipetić centrira oštro, a Poljaci izbacuju loptu u korner.

33′ Pjanić izlazi iz igre, ulazi Denis Hadžikadunić.

30′ Levandovski šutira sa ivice šesnaesterca, stativa je spasila Bosnu i Hercegovinu.

25′ Kombinuju Levandovski i Grosicki u šesnaestercu, ali lopta završava u rukama Šehića.

23′ Ponovo je pokušao Levandovski, ovaj put je izblokiran.

22′ Kakav promašaj Levandovskog. Grosicki mu je odigrao sjajnu loptu i Poljak je bio neometan na pet metara, ali je loptu poslao daleko preko gola. Sreća za Bosnnu i Hercegovinu jer on inače ne maši ovakve prilike.

16′ Levandovski samo u živi zid.

15′ Posljednji igrač odbrane je bio Ahmedhodžić.

15′ Robert Levandovski je krenuo ka golu Ibrahima Šehića, Anel Ahmedhodžić ga na nepropisan način zaustavio i Bosna i Hercegovina nastavlja susret sa igračem manje.

12′ Krunić je dobro ispratio centaršut, ali je očajno šutirao glavom sa 12 metara.

8′ Dobra lopta ka Amiru Hadžiahmetoviću, Šćesni u posljednjem trenutku stiže do nje prije reprezentativca Bosne i Hercegovine.

7′ Pavel Grosicki prolazi po lijevoj strani i pogađa spoljašnji dio mreže.

5′ Rade Krunić šutira daleko od gola.

3′ Miralem Pjanić je šutirao, ali je Vojšček Šćesni dobro reagovao i odbranio taj pokušaj.

1′ Počeo je susret u Poljskoj.

-35′ Kiša je dosta jaka u Poljskoj i pitanje je u kakvom se stanju nalazi teren u Krakovu.