Bosna i Hercegovina vodila pa se vraćala u utakmicu, Zmajevi sa bodom iz Helsinkija (VIDEO)

Bosna i Hercegovina je na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru remizirala protiv Finske u Helsinkiju rezultatom 2:2.

Nije u prvom poluvremenu bilo golova, međutim ne može se reći da nije bilo prilika na obje strane. U uvodnih deset minuta Finska je vrlo lako mogla do pogotka preko Temua Pukija koji je u dva navrata izašao ispred Ibrahima Šehića, a golman “Zmajeva” je oba puta izašao kao pobjednik i sačuvao svoju mrežu.

Trebalo je vremena Bosni i Hercegovini da se konsoliduje i nakon što je to učinila, gosti su imali dobru šansu preko Gojka Cimirota, čiji je udarac odbranio Jese Joronen. Do kraja poluvremena “Zmajevi” su mogli povesti kada je Miroslav Stevanović izašao sam ispred golmana Finske koji je još jednom dobro reagovao.

FIN BIH 240321 01

Dosta bolje je Bosna i Hercegovina otvorila drugo poluvrijeme i nakon deset minuta je stigla nagrada za to. Neko od odbrambenih igrača Finske je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, što je okarakterisano kao jedanaesterac. Pjanić je izveo najstrožiju kaznu, Joronen za kratko uspio zaustaviti igrača Barselone koji je potom natrčao na odbijanac i doveo “Zmajeve” u vođstvo.

Samo dvije minute trajala je prednost Bosne i Hercegovine. Nakon gužve u kaznenom prostoru i prečke koja je na kratko spasila “Zmajeve“, lopta se odbila do Pukija, a napadač Noriča prevario Šehića i izjednačio rezultat.

Imala je inicijativu Bosna i Hercegovina nakon toga, međutim vidjelo se koliko je Finska opasna iz kontranapada i to se pokazalo u 77. minuti kada je Puki od svojih 40 metara krenuo sam ka golu Šehića i drugi put ga matirao za preokret Finaca.

Krenula je Bosna i Hercegovina nakon toga ofanzivno, što se isplatilo u 85. minuti kada je Džeko spustio loptu za Miroslava Stevanovića, a bivši fudbaler Željezničara pogodio malu mrežu Joronena za izjednačenje.

Nije do kraja bilo više velikih prilika, pa su obje ekipe na startu kvalifikacija osvojile po bod. Dešavanja sa ovog susreta iz minuta u minut možete pratiti ovdje.

U sljedećem kolu Bosna i Hercegovina dočekuje Francusku, dok Finska igra protiv Ukrajine.