Košarkaši Igokee savladali su na domaćem terenu u Laktašima ekipu Bosne sa 87:46 (13:13, 26:12, 29:11, 19:10) u polufinalu Kupa Mirze Delibašića.

Ekipa iz Sarajeva je pružila otpor Igokei samo u prvih deset minuta, iako je nakon četiri minuta bilo 10:0 za domaćina. Gosti su uspjeli da izjednače do kraja četvrtine na 13:13. Već na startu druge četvrtine Darko Talić, Dalibor Ilić i Stefan Pot su napravili seriju 9:0 (22:13) i od tog trenutka Bosna se više nije mogla vratiti u meč. Brzo je razlika bila dvocifrena, a na poluvremenu je rezultat glasio 39:25.

Ubrzo je uslijedio potpuni raspad ekipe iz Sarajeva, a prednost ekipe Dragana Bajića je rasla iz minuta u minut. Koliko su bili dominantni govori i podatak da su protivniku dopustili samo 21 poen za čitavo drugo poluvrijeme, a konačna razlika je iznosila ogromnih +41 (87:46).

Najefikasniji na meču bio je Stefan Amaz Grej sa 21 poenom, Dalibor Ilić postigao je 15, a Edin Atić 11 poena. Na drugoj strani po deset poena su postigli Miloš Grubor i Sead Hadžifejzović.

Igokea će u finalu Kupa Mirza Delibašić igrati protiv ekipe Sparsa.