Bosna u četvrtoj četvrtini slomila Radnik i stigla do drugog uzastopnog slavlja u Ligi BiH

Bosna je u 11. kolu Lige BiH na svom parketu savladala Radnik sa 89:80. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džonatan Dejvis sa 24 poena, koliko je na drugoj strani imao i Dejan Kokoruš.

Ekipa koju sa klupe predvodi Ahmet Pašalić je stigla do trećeg trijumfa iz deset odigranih susreta, dok su izabranici Igora Mihajlovića sada na identičnom omjeru.

Radnik je bio bolji u prvom poluvremenu, a u jednom momentu je vodio i sa +16 (39:23), međutim “Studenti” su pronašli način da se vrate u utakmicu. Treća dionica je pripala domaćinima, koji su potom u četvrtoj dodatno pojačali tempo i odbranili domaći teren.

KS BiH

Nakon ofanzivnog skoka, Džeremaja Bel je snalažljivo doveo Radnik do početnog vođstva od 2:0, a potom je bio precizan i za 4:0. Enis Memić, Imran Fazlić i Vuk Miladinović su na drugoj strani preokrenuli na 6:4, a u nastavku su gosti na krilima Dejana Kokoruša i Bela ipak vratili rezultatski plus i na prvu pauzu otišli sa 20:18.

Raspoloženi Kokoruš i Bel su na početku druge dionice povećali na 25:18, a Mihajlovićevi košarkaši su zatim nastavili sjajnu seriju i nakon tri minuta se odvojili na +13 (31:18). Bosna je crnu seriju prekinula jednim pogođenim penalom Memića, a onda je uslijedio novi precizan šut Bela za 33:19.

Momentum je u potpunosti bio na strani Radnika, međutim “Studenti” su postepeno ulazili u bolji ritam. Džonatan Dejvis je kreirao nešto bržu igru, a dobra odbrana na protivničkoj polovini je omogućila lakše poene za Sarajlije, koji su poslije dvije trojke Luke Bulašvilija uhvatili priključak i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 43:39 za goste.

Kokorus

Treća četvrtina je pripala Bosni, koja je čvršćom odbranom uspjela stvoriti prednost. Memić je sa niskog posta pravio probleme čuvarima, a upravo on je nakon tri minuta preokrenuo na 46:45, da bi potom uz Bulašvilija i Miladinovića i povećao vođstvo na 53:45.

Ipak, Radnik je pronašao odgovor preko par posjeda sa bržom tranzicijom, pa je preko aktivnog Bela ponovo uhvatio priključak. Na drugoj strani, konkretan u napadu je bio Fazlić, koji je uz Dejvisa zadržao prednost za svoj tim i u odlučujućih deset minuta se ušlo sa 64:62 u korist Sarajlija.

Kokoruš je svojim prvim poenima u drugom poluvremenu poravnao na 64:64 u prvom posjedu u četvrtoj četvrtini, a Miladinović mu je na drugoj strani uzvratio trojkom. Ali Mašić je na isti način povećao na 70:64, a Dejvis, Alija Islamović i Fazlić su odveli “Studente” do +13 (81:68) na oko šest minuta do kraja.

Pasalic 1

Bosna je u nastavku stala u napadu, što su Kokoruš i Bel donekle iskoristili i smanjili na 83:75. Ni jedni ni drugi nisu poentirali u narednom minutu, da bi Kokoruš sa penala i Đorđe Mičić polaganjem iz kontre dodatno približili goste na -5 (83:78) na nešto manje od 120 sekundi do isteka vremena.

Bosna nije poentirala ni u narednom posjedu, u kome su jedva prenijeli loptu na protivničku polovinu, ali ni Radnik nije pronašao put do protivničkog obruča. Dejvis je ukrao loptu pa zakucao u kontri za 85:78 i ispostavilo se da je to bilo nedostižno za Bijeljince, a konačan rezultat je glasio 89:80 za tim iz glavnog grada Bosne i Hercegovine.