U okviru 17. kola Premijer lige Engleske na “Amerikan ekspres” stadionu svoj meč su igrali domaći Brajton i Hou Albion protiv Vulverhemptona. Viđen je jedan zanimljiv meč sa šest golova, a rezultat je bio 3:3.

Od samog početka meča domaći su igrali kompaktnije i više su željeli pogodak. Poveli su “Galebovi” dug napad i polako dolazili do gola Rui Patrisija. Igrao se 13. minut, Leandro Trosar je poslao precizan ubača, a Eron Konoli je bio brži od golmana “Vukova” te je poslao loptu uz lijevu stativu. Rezultat je bio 1:0 za Brajton.

Brighton [1] – Wolves – Aaron Connolly 13′ from r/soccer

Svega sedam minuta je Brajton uživao u rezultatskoj prednosti. Onda je na scenu stupio spasioc Vulverhemptona, Roman Sais. On je sjajno iskoristio zbrku u šesnaestercu domaćih poslije jednog kornera, bio na pravom mjestu i poslao loptu u nebranjeni dio mreže “Galebova“. Rezultat je u tim trenucima bio 1:1.

Brighton 1 – [1] Wolves – Romain Saiss 19′ from r/soccer

Igrao se 34. minut kada je Vulverhempton totalno preokrenuo rezultat. Dogodio se pogodak, ali u vlastitu mrežu. Dan Brn je bio dezorijentisan, te je poslao loptu u svoju mrežu. Tada je bilo 2:1 za “Vukove“.

Brighton 1 – [2] Wolves – Dan Burn (OG) 34′ from r/soccer

Dvije minute prije kraja regularnih 45 minuta, opet je glavni akter nesrećni Brn. On je u svom šesnaestercu oborio Adamu Traorea, a Ruben Neveš je penal pretvorio u pogodak. Rezultat je bio 3:1 za Vulverhempton, a sa tim brojkama na semaforu se otišlo na odmor.

Samo dvije minute u nastavku bile su dovoljne ekipi Brajtona da postigne drugi pogodak. Domaći su dobili penal, a Endi Zećiri hladnokrvno realizuje kazneni udarac i rezultat je smanjen na 3:2.

Sva inicijativa se domaćima isplatila u 69. minutu kada je na jedan odlično izveden korner poput brzog voza natrčao Luis Dank, te zakucao loptu u mrežu “Vukova“. Tada je došlo do poravnjanja rezultata, bilo je 3:3.

Brighton [3] – 3 Wolves – Lewis Dunk 70′ from r/soccer

Domaći su do kraja meča bili agresivniji, više su željeli da dođu do sva tri boda. Međutim, nedostajalo je malo fudbalske sreće, a rezultat je na kraju ostao 3:3.

Brajton u sljedećem kolu gostuje ekipi Mančester sitija, dok će Vulverhempton na svom “Molinjuu” ugostiti Everton.